Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: z chaty u hřiště zmizela kasička; opilec budil pohoršení či srážka se zvěří

Policisté z Havlíčkova Brodu pátrají po dosud neznámém pachateli, který má na svědomí krádež vloupáním do zahradního domku sportoviště v Havlíčkově Brodě. Neznámý pachatel v době od 24. října do 26. října nezjištěným způsobem rozlomil dveře u zahradního domku na sportovišti, které patří k místní základní škole. Zevnitř vzal kasičku s finanční hotovostí ve výši jeden tisíc korun. Svým jednáním poškodil petlici skříně uvnitř zahradního domku. Kasičku zloděj odhodil u brány areálu, ale peníze si vzal. Majiteli vznikla krádeží a poškozením zařízení hmotná škoda v celkové výši téměř tři tisíce korun. Pachatel musí v případě dopadení počítat s velmi přísným trestem, neboť se dopustil krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu, proto pro něho platí kvalifikovaná skutková podstata trestného činu krádeže, pro který také policisté zahájili úkony trestního řízení. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Muž v Jihlavě byl silně opilý a budil veřejné pohoršení
Z přestupku na úseku veřejného pořádku je podezřelý šestadvacetiletý muž, který v neděli 25. října kolem jedenácté hodiny dopoledne budil v Jihlavě na ulici Romana Havelky veřejné pohoršení. 'Policisté na místě zjistili, že muž je značně opilý a leží u sloupu veřejného osvětlen v blízkosti obchodního centra. Muž nebyl schopen chůze a pouze nesrozumitelně komunikoval. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a vykázala hodnotu 3,37 promile alkoholu v dechu', uvedla D. Čírtková s tím, že policisté muže eskortovali ho k vystřízlivění na záchytku stanici v Jihlavě, kde byl v 11.20 hodin předán ošetřujícímu personálu.

Ani řetěz zloděje nezastavil
Policisté z Pelhřimova pátrají po neznámém pachateli, kterého od krádeže neodradil ani kovový řetěz. 'Zloděj v době od 23. října do 26. října odcizil vibrační desku, která byla zajištěna kovovým řetězem ke druhé vibrační desce. Tato zařízení se nacházela na opravované silnici v Pelhřimově. Zloděj poškodil řetěz a podařilo se mu jednu z vibračních desek ukrást. Odvézt z místa odcizenou vibrační desku nebylo pro zloděje nijak jednoduché, protože vážila zhruba 100 kilogramů. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši přesahující 15 tisíc korun', uvedla mluvčí. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Pachatel musí v případě dopadení počítat s velmi přísným trestem, neboť se dopustil krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu, proto pro něho platí kvalifikovaná skutková podstata trestného činu krádeže, pro který také policisté zahájili úkony trestního řízení.

Při nehodě s lesní zvěří se poškodila dvě osobní vozidla
Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pondělí 26. října odpoledne krátce před sedmnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, k níž došlo na silnici I/23 na Třebíčsku. 'Řidič osobního Škoda Octavia projížděl po silnici ve směru od Vladislavi k Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. U Koněšína mu z pravého travnatého silničního příkopu náhle vběhla do jízdní dráhy srna. Došlo ke střetu vozidla se srnou, která byla nárazem odhozena do protisměrné části pozemní komunikace, a to bezprostředně před osobní auto Ford Mondeo. Řidič tohoto vozu jel po silnici v opačném směru jízdy. Lesní zvěř byla nárazem usmrcena. Žádný z účastníků nehody nebyl zraněn', informovala mluvčí Dana Čírtková. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 64 tisíc korun.

Řidič usedl za volant a byl pod vlivem drog
Policisté ze Žďáru nad Sázavou v rámci běžného výkonu služby kontrolovali v pondělí 26. října odpoledne kolem půl páté řidiče osobního vozidla VW Golf. Řidič s vozidlem projížděl po ulicích Jungmannova a Bezručova, kde byl policisty zastaven za účelem silniční kontroly. 'Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla a poté také k provedení testu na případnou přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. Řidič bezdůvodně odmítl podrobit se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve', informovala mluvčí. Případ policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)