Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vloupání do auta; obtěžující opilci či opilí řidiči

Policisté pátrají po pachateli, který se v době od pondělního večera 26. října do čtvrtka na ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě vloupal do zaparkovaného vozidla. Pachatel rozbil skleněnou výplň okna automobilu Škoda 120 a vnikl dovnitř s ukradl drobné mince. Majiteli vznikla celková škoda kolem tří tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž měl přes tři promile alkoholu, nemohl ani chodit
Ve čtvrtek 29. října byli policisté po desáté hodině večer přivolání k bytovému domu v Jihlavě, kde ležel na podlaze u vchodu značně opilý muž. 'Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Královéhradecka, nebyl schopen samostatné chůze ani srozumitelné komunikace. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,48 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla J. Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilec obtěžoval přítelkyni, skončil na záchytce
Ve čtvrtek 29. října zajistili policisté opilého muže, který obtěžoval svoji přítelkyni. 'Ve večerních hodinách opakovaně přišel k bytovému domu ve Žďáru nad Sázavou, kde žena bydlí, a snažil se dostat do bytu. Přes dveře jí vyhrožoval, slovně ji napadal a nakonec na podlaze usnul. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,34 promile alkoholu. Šestadvacetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí. Případ policisté dále šetří, a to pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Řidič v Třešti nadýchal přes dvě promile
Ve středu 28. října jel před třetí hodinou odpoledne v Třešti po ulici Barvířská ve směru od ulice Fr. Kafky třiapadesátiletý řidič vozidla Škoda Octavia. 'Policisté, kteří auto zastavili, u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,04 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí. Včera policejní inspektor sdělil řidiči podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidička pod vlivem drog
Policisté odhalili řidičku, u které zjistili pozitivní hodnotu na drogy. Dvacetiletá žena jela ve čtvrtek 29. října s vozidlem Ford Fiesta po silnici ve směru od Kamenice nad Lipou na Rodinov na Pelhřimovsku a po jedenácté hodině dopoledne ji zastavila hlídka. 'Policisté provedli u řidičky test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu. Požití drog před jízdou žena přiznala. Dechová zkouška u ní byla negativní. Policisté ženě zakázali pokračovat v další jízdě', informovala J. Kroutilová s tím, že řidička je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 29. října zastavili policisté po osmé hodině dopoledne v Třebíči na ulici Hlavova vozidlo Peugeot a provedli kontrolu. Třiašedesátiletý řidič nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že muž ani není jeho držitelem. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 0,36 promile alkoholu, opakovaná zkouška ukázala hodnotu vyšší. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Kroutilová.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)