Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muž na Třebíčsku použil cizí platební kartu, pátrá po něm policie

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišla majitelka o svoji peněženku. V peněžence měla mimo jiné uloženou platební kartu s pinem a přišla tak ještě o padesát tisíc korun při následných výběrech z bankomatu. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže zachyceného na kamerovém záznamu.
Ke krádeži došlo v druhé polovině října na Třebíčsku. Majitelka si svoji peněženku nechala v odpoledních hodinách odloženou v prostoru recepce, odkud odešla. Situace využil pachatel, který v tu dobu do budovy přišel. Peněženku odcizil a z provozovny odešel. V peněžence měla žena uložené doklady, peníze, platební kartu a také napsaný PIN kód. Pachatel tak bleskově vybral za použití platební karty z účtu ženy v několika výběrech částku padesát tisíc korun.

Když žena zjistila, že byla okradena, zajistila co nejdříve blokaci karty, to už ale přišla o desítky tisíc korun. Případ byl oznámen policii a policisté ho začali prověřovat. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer a zjistili, že v prostoru recepce se v době, kdy k činu došlo, pohyboval neznámý muž, jehož totožnost by potřebovali zjistit. Obracejí se tudíž na veřejnost s žádostí o spolupráci.

Žádáme občany, kteří muže na fotografii poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace, které by směřovaly k objasnění případu.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)