Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: bitka cizinců před ubytovnou; vloupání do chaty či opilý cizinec s padělanými doklady

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaatřicetiletému cizinci, který napadl a zranil jiného muže na konci září před jihlavskou ubytovnou. Po šesté hodině večer útočník nejprve udeřil druhého muže pěstí do oblasti hlavy, čímž ho odrazil na plot. I poté v útoku pokračoval a opakovaně ho udeřil. Lékařské ošetření napadený muž nevyhledal. Policisté na základě nasbíraných důkazů sdělili dvaatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Vloupání do chat u Přibyslavic na Třebíčsku
Policisté pátrají po pachateli, který se u Přibyslavic na Třebíčsku vloupal do dvou rekreačních chat a u další se o to pokusil. K případu došlo v době od sobotního večera 7. listopadu do čtvrtečního dopoledne v lokalitě zvané Oblazeň. 'Pachatel vnikl do chaty, kterou prohledal. U dalšího objektu vykopl dveře a odcizil vrtačku a pilu. U jiné chaty poškodil dveře, dovnitř se ale nedostal. Celková škoda byla vyčíslena na necelých pět tisíc korun', informovala J. Kroutilová. Místa činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli policisté pátrají.

Řidič předložil padělaný doklad
Policisté odhalili cizince, který řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, usedl za volant, i když nevlastní řidičské oprávnění, a při kontrole předložil padělaný řidičský průkaz. 'Jedná se o dvaatřicetiletého cizince, kterému policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu. Ve středu 11. listopadu jel muž kolem šesté hodiny ráno s automobilem Ford Transit v Třebíči po ulici Brněnská, kde ho zastavila hlídka. Policisté provedli kontrolu. Muž předložil řidičský průkaz, u kterého policisté zjistili, že není pravý. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 0,35 promile alkoholu a požití alkoholu před jízdou i přiznal', popsala řidičovy hříchy J. Kroutilová. Provedeným šetřením policisté zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění a vědomě se prokazoval falzifikátem řidičského průkazu. Jeho další cesta směřovala na policejní oddělení. Padělaný doklad policisté zajistili. Policejní komisař sdělil dvaatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Případ kriminalisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil přestupků na úseku dopravy,

Opilého muže v Brtnici policisté zajistili
Ve čtvrtek 12. listopadu vyjeli policisté po druhé hodině odpoledne do Brtnice na Jihlavsku, kde opilý muž obtěžoval svoji bývalou přítelkyni. 'Pokřikoval na ženu na ulici, byl neodbytný, přišel za ní i do domu, odkud poté odmítal odejít. Policisté zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska', uvedla mluvčí J. Kroutilová s tím, že na výzvy, aby prostor opustil, nereagoval. Policisté muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,28 promile alkoholu. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří.

Opilého muže policisté převezli na záchytku
Ve čtvrtek 12. listopadu kolem půl třetí odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který se nacházel na ulici Pod Náspem v Pelhřimově. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. 'Dvaapadesátiletý muž zde ležel na zemi, vykazoval známky značné opilosti a nebyl schopen vstát a samostatně chodit. Že je pod vlivem alkoholu ukázala také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 3,34 promile alkoholu', uvedla mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění.

Řidič pod vlivem drog
Pacovští policisté zastavili ve středu 11. listopadu kolem osmé hodiny večer u obce Cetoraz na Pelhřimovsku auto Mercedes, jehož řidičem byl čtyřiadvacetiletý muž. 'Test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala mluvčí Stanislava Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Případ policisté prošetřují jako přestupek na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou kontrolovali ve čtvrtek 12. listopadu vozidlo, jehož devětatřicetiletý řidič byl pod vlivem alkoholu. Vozidlo Peugeot zastavila policejní hlídka kolem desáté hodiny dopoledne v Žirovnici na Pelhřimovsku. 'Naměřená hodnota dechové zkoušky u řidiče činila 0,48 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření vykázaly hodnoty 0,56 a 0,53 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu', informovala S. Rázlová s tím, že případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Jednadvacetiletého řidiče, u kterého test na drogy vykázal pozitivní výsledek, odhalili ve čtvrtek 12. listopadu policisté ze Žďáru nad Sázavou. Osobní automobil Škoda zastavila policejní hlídka kolem druhé hodiny odpoledne u obce Nové Dvory. Test na drogy ukázal pozitivní výsledek na kokain a amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)