Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Potravinová sbírka se bude konat v sobotu 21. listopadu, třebíčská charita bude v Tescu v Jihlavě

Sbírka potravin se bude konat v sobotu 21. listopadu ve všech krajích České republiky. Lidé mohou od 8 – 18 hodin v určených obchodech nakoupit a věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží na pomoc lidem v nouzi. Oblastní charita Třebíč má stanoviště v hypermarketu TESCO Jihlava na Brněnské ulici 74.
Naši pracovníci, které všichni snadno poznají podle zelené zástěry s logem Sbírky, zde budou přijímat od zákazníků obchodu darované zboží, které pomůže rodinám, matkám s dětmi v tísni, lidem bez domova z azylových domů v Třebíči, osobám v akutní nouzi, s nimiž se setkávají pracovníci Charitní záchranné sítě.

„Rozhodnutí o konání Sbírky potravin jsme očekávali s velkým napětím. Je to zásadní zdroj pro pomoc potřebným. Naposledy se Sbírka potravin uskutečnila vloni na podzim, na jaře byla kvůli nouzovému stavu zrušena. Potravinová banka Vysočiny, od které během roku odebíráme potraviny a hygienické potřeby pro osoby v nouzi, nyní také nemá dostatek zboží. Zásoby se nám tenčí. Lidé v nouzi k nám přicházejí takřka každý den. Doufáme, že občané budou opět štědří a umožní nám pomáhat lidem v nouzi, kterých v době epidemie přibývá“, říká koordinátorka Sbírky potravin třebíčské Charity Blanka Spilková.

Jak darování uskutečnit?

U vchodu do prodejny obdrží zákazníci na stolcích charitních pracovníků letáček s doporučením, které zboží nejvíce potřebujeme. Bude-li potřeba, rádi odpovíme na dotazy a poradíme. Ti, kteří se rozhodnou do Sbírky přispět, vloží vybrané zboží do svého nákupního košíku, zaplatí u pokladny, a poté dar předají do vozíků označených „Sbírka potravin“, se kterými budou pracovníci a dobrovolníci Charity za pokladnami. Vzhledem k potřebě delšího skladování prosíme pouze o TRVANLIVÉ potraviny.

Potřeba jsou hlavně tyto základní trvanlivé potraviny a drogistické zboží:

· těstoviny, luštěniny, rýže - nejlépe ve varných sáčcích

· polévky v sáčku, instantní polévky

· dětské výživy, krupička

· dětské sušené mléko a instantní kaše…

· dětské pleny…

· konzervy – masové, paštiky, olejovky

· olej

· trvanlivé mléko

· kečup

· hygienické potřeby (mýdla, sprchové gely, šampony, prací prostředky, zubní pasty, kartáčky, mycí a čistící prostředky, toaletní papír...)

V minulých letech byli dárci velmi štědří. Moc si toho vážíme. Dnes se mnozí sami ocitají v obtížné situaci, ale přesto doufáme, že jsou v našem regionu občané, kteří pomoc lidem v těžké situaci poskytnou. Budeme vděčni za každý dar.

Marie PALOČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)