Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V Jihlavě při příležitosti státního svátku zazní z amplionů Modlitba pro Martu

Při příležitosti státního svátku 17. listopadu bude v 17:15 hodin z amplionů krizového řízení mimořádně slyšet píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové. Město Jihlava se tak připojí k iniciativě spolku 'Díky, že můžem'.
Město Jihlava se zapojí do oslav státního svátku přehráním ikonické písně Modlitby pro Martu v městském systému amplionů. 'Rádi bychom tak navázali na obdobný počin z minulého roku, kdy píseň zazněla současně na téměř 50 komerčních i nekomerčních rádiových stanicích. Letos na jaře v první vlně nemoci COVID-19 jsme se připojili k iniciativě veřejnoprávních médií, Českého rozhlasu a České televize, a z našich amplionů zněla píseň Není Nutno Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře,' vysvětlil mluvčí města Radovan Daněk.

Vedení města souhlasí s myšlenkou spolku, že zejména v této nelehké situaci, ve které se vlivem další vlny pandemie COVID-19 ocitáme, je důležité nezapomínat na události související se 17. listopadem 1939 i 1989, zejména pro jejich význam a symboliku. 'Hledali jsme proto cestu, jak lidem umožnit tento den uctít a oslavit a především předat dětem a mladé generaci odkazy, které s tím souvisejí. Třeba právě zvuk amplionů se známou písní přiměje rodiče vysvětlit dětem, co to vlastně slavíme za svátek. Pojďme mluvit s dětmi o tom, co je opravdu důležité, pojďme zavzpomínat na tu dobu a pojďme si říct, že pravda a láska a také vztah k vlasti a k občanství jsou hodnoty, které je potřeba udržovat. Je potřeba o nich s dětmi mluvit a je potřeba o nich mluvit jako o základu naší společnosti. Pokud o tyto hodnoty budeme pečovat, tak nám bude dobře,“ myslí si primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Město v rámci celorepublikové připomínky státního svátku pustí píseň Modlitba pro Martu z městských amplionů v úterý 17. 11. 2020 přesně v 17:15 hodin. Nahrávku už je možné si poslechnout na https://drive.google.com/file/d/1U2v3sttbR70a7i5vflHt6hDweNTVufzf/view

Na sociálních sítích města se v úterý 17. 11. objeví také anketa s nejvyššími představiteli Jihlavy, ve které každý samostatně řekne, co pro něj znamená 17. listopad.

Celorepublikový organizátor akce, spolek Díky, že můžem https://www.korzonarodni.cz/ , již sedmým rokem pořádá oslavy Korzo Národní 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Spolek se skládá ze studentů a mladých lidí, kterým život ve svobodě a demokracii nepřipadá jako samozřejmost, a proto chtějí tyto hodnoty a principy připomínat a dále na nich stavět.

Foto: wikipedia.cz

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)