Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pacientům s dechovou nedostatečností v havlíčkobrodské nemocnici pomáhají přístroje od dárců

Velké procento Covid-19 pozitivních hospitalizovaných pacientů v nemocnici v Havlíčkově Brodě trpí dechovou nedostatečností. S jejich léčbou pomáhá šest nových High Flow přístrojů - tři nemocnice zakoupila na Anesteziologicko-resuscitační oddělení díky finančním darům sponzorů.
'Pokud pacient jeví známky dechové nedostatečnosti a standardní léčba kyslíkem s využitím kyslíkové masky je nedostatečná, přikročíme k vysokoprůtokové aplikaci kyslíku,' sdělil primář ARO MUDr. Pavel Longin.

Částkou 50 tisíc korun na nákup přístrojů přispěl Svazek obcí Přibyslavska, další částku v této hodnotě věnoval Aeroklub Havlíčkův Brod, 40 tisíc korun pak věnovala společnost Natura Food Additives a.s. Zbytek z celkové částky 242 tisíc korun za přístroje zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.

Další tři HFNO přístroje slouží na interní JIP a havlíčkobrodská nemocnice je získala od zřizovatele Kraje Vysočina. Jednoznačnou výhodou těchto přístrojů je fakt, že zatímco při napojení na umělou plicní ventilaci musí být pacient uveden do umělého spánku, u HFNO přístrojů je hospitalizovaný zcela při vědomí a dostává velké množství kyslíku do plic, čímž se významně oddaluje nutnost použití umělé plicní ventilace.

Více informací na http://www.onhb.cz/…904

Petra ČERNO

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)