Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: ztracená seniorka nalezena v pořádku; recidivista zmlátil muže či opilí a zdrogovaní řidiči

V úterý 17. listopadu přijali policisté v Golčově Jeníkově krátce před pátou hodinou večer oznámení o seniorce, která se ztratila v lesích v okolí Habrů na Havlíčkobrodsku. Osmdesátiletá žena byla se svojí známou odpoledne na houbách, kde se ztratila. Žena při sobě navíc neměla mobilní telefon. Policisté získali veškeré informace k popisu ženy a do lokality, kde se žena ztratila, vyjely všechny dostupné policejní hlídky, dopravní policisté a policejní psovodi se služebními psy. Pátrání se zúčastnili i hasiči a na místo byl vyžádán policejní vrtulník s termovizí. Po půl šesté večer přišla zpráva, že policisté vyčerpanou seniorku vypátrali na okraji lesa u cesty. Na místo přivolali záchranáře, kteří ženu ošetřili a předali do péče rodinným příslušníkům. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Recidivista fyzicky napadl a zranil jiného muže
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů devětadvacetiletému muži, který v Jihlavě napadl a zranil jiného muže. Jedná se o recidivistu. 'V minulosti byl za výtržnictví již odsouzen a až do roku 2025 je ve zkušební době podmíněného trestu, nyní mu tak hrozí přísnější postih. Na začátku října na chodníku na náměstí napadl ve večerních hodinách druhého muže. Udeřil ho do oblasti hlavy a kopl nohou', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili devětadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilého muže policisté zajistili
V pondělí 16. listopadu přijali policisté po jedné hodině odpoledne oznámení o muži, který ležel v čekárně na železniční zastávce v Kojeticích na Třebíčsku. 'Policisté zjistili, že se jedná o šestatřicetiletého značně opilého muže z Mostecka. Nebyl schopen samostatné chůze, srozumitelné komunikace ani provedení dechové zkoušky. Muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu byla naměřena hodnota 2,47 promile alkoholu', informovala mluvčí Jana Kroutilová.

Drogy za volantem
V úterý17. listopadu kolem druhé hodiny odpoledne zastavili policisté v Radětíně na Pelhřimovsku osobní auto Škoda. 'Řidičem vozidla byl pětadvacetiletý muž, který se v rámci kontroly podrobil testu na drogy. Výsledek byl pozitivní na kokain a pervitin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala mluvčí S. Rázlová. Další jízdu mu na místě zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muž za volant usedl v době zákazu a pod vlivem drog
Policisté zastavili v úterý 17. listopadu kolem půl sedmé večer na ulici Skrýšovská v Pelhřimově osobní auto BMW, jehož pětadvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na drogy. 'Výsledek ukázal přítomnost amfetaminu a kokainu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu řidič souhlasil. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž má od poloviny letošního října vyslovený zákaz řízení, a to na dobu sedmi měsíců. Za volant vozidla tedy nesmí usednout do poloviny května roku 2021', uvedla mluvčí S. Rázlová a doplnila, že policisté muži zakázali další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili v úterý 17. listopadu kolem desáté hodiny dopoledne na silnici první třídy mezi obcemi Mělkovice a Radňovice na Žďársku osobní vůz Volkswagen, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. 'Ten se v rámci silniční kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala mluvčí S. Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidič se dopustil přestupků
V úterý 17. listopadu jel před třetí hodinou odpoledne řidič vozidla Audi po silnici ve směru na Hubenov na Jihlavsku, kde ho zastavila hlídka. 'Policisté zjistili, že muž nemá a nikdy ani nevlastnil řidičský průkaz. Testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou se odmítl bezdůvodně podrobit, stejně jako lékařskému vyšetření. Dechová zkouška u něho byla negativní', informovala mluvčí Jana Kroutilová. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu, skončil na záchytce
V pondělí 16. listopadu odhalili policisté v obci Dobrá Voda na Třebíčsku řidiče, který měl téměř dvě promile alkoholu. 'Třiašedesátiletý muž z Prahy jel kolem třetí hodiny ráno s autem Mitsubishi Pajero od Mladoňovic. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. Při dechové zkoušce u něho naměřili hodnotu 1,97 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že by mohl v jízdě pokračovat, policisté opilého řidiče zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', popsala událost mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)