Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Armáda v nemocnici v Třebíči bude pomáhat hlavně u ležících pacientů s polohováním

Do nemocnice v Třebíči přijelo dopoledne šestnáct vojáků z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Vojáci budou po dobu čtrnácti dnů vypomáhat na covidových stanicích na pozicích sanitářů. Uvedla to mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová.
Náplní jejich práce bude asistence při základní ošetřovatelské péči. „Převážná většina našich pacientů je ležící, tudíž je nutné dbát na pravidelné polohování a tím předcházení proleženinám,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Alena Hošková.

V současné době je v Nemocnici Třebíč 71 hospitalizovaných pacientů COVID-19 pozitivních, z toho je osm připojeno na umělé plicní ventilaci. 42 zdravotníků je COVID-19 pozitivních v pracovní neschopnosti a jedenáct zaměstnanců v karanténě s pracovní neschopností.

„Manipulace s pacienty je fyzicky velmi náročná, proto velmi oceňujeme tuto pomoc, kdy ulevíme už tak unavenému personálu“ dodává náměstkyně Hošková.

'Ve středu 18. listopadu vojáci absolvují nutná školení bezpečnosti práce a požární ochrany, následně budou vybaveni ošacením. Vojákům bude zajištěno stravování a ubytování. Od čtvrtka 19. listopadu nastupují od šesti hodin ráno na první směnu. Pracovní den a jednotlivé činnosti vojáků budou určovat vrchní sestry podle aktuálních potřeb na odděleních', doplnila mluvčí J. Mácová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)