Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandalové na hřbitově v Telči; krádež věcí ze stodoly či opilá řidička, která v Jihlavě narazila do několika zaparkovaných aut

Policisté v Telči zahájili v pátek 20. listopadu úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, z čehož je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v přesně nezjištěnou dobu od ranních hodin dne 19. listopadu do ranních hodin 20. listopadu na hřbitově U Svaté Anny v Telči na Jihlavsku v ulici Svatoanenská úmyslně poškodil dvacet hrobových zařízení. U nich poničil lucerny, květináče a také několik náhrobků. Majitelům hrobů způsobil dosud neupřesněnou škodu. Po pachateli tohoto činu policisté pátrají. Policisté by uvítali případná svědectví od občanů, kteří si na hřbitově a jeho okolí povšimli ve čtvrtek 19. listopadu v průběhu dne nebo noci pohybu podezřelých osob a mohli by poskytnout k případu svědectví, aby se obrátili na linku tísňového volání 158. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Zloděj odcizil ze stodoly různé věci
Policisté Pacova pátrají po zatím neznámém pachateli, který v přesně nezjištěné době od června loňského roku do současné doby odcizil ze stodoly a chalupy v Křešíně na Pelhřimovsku různé věci. 'Ze stodoly se ztratil motorový sekací traktůrek se sběracím košem. Z chalupy z předsíně pachatel nezjištěným způsobem odcizil krbový dvouplášťový kotel a z kuchyně myčku nádobí a televizi. Majiteli vznikla krádeží a poškozením zařízení škoda v celkové výši nejméně 26 tisíc korun', informovala Dana Čírtková s tím, že policisté místo činu ohledali a zajistili upotřebitelní stopy a věc zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

Řidič měl na autě letní pneumatiky a havaroval
V pátek 20. listopadu kolem půl sedmé večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/348 mezi obcemi Štoky a Chýška na Havlíčkobrodsku. 'Devatenáctiletý řidič vozidla Peugeot Boxer jedoucí po silnici II. třídy nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a s vozem nejprve přejel do protisměrného jízdního pruhu a poté mimo komunikaci po levé straně ve směru jeho jízdy, kde narazil do vzrostlého stromu. Ohledáním vozidla bylo zjištěno, že na vozidle jsou letní pneumatiky, a to i přes zimní období a náledí na komunikaci', uvedla mluvčí policistů s tím, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Dechová zkouška na alkohol, kterou provedli policisté na místě nehody, byla negativní. Při nehodě se řidič lehce zranil. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši 150 tisíc korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Za volant usedla opilá řidička a poškodila několik vozidel
Policisté přijali v pátek 20. listopadu v 16.50 hodin oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci na ulici Fügnerova v Jihlavě. 'Devětapadesátiletá řidička osobního auta tovární značky Ford Focus projížděla po ulici směrem k ulici Sokolovská. Plně se nevěnovala řízení vozidla a narazila pravou boční částí vozidla do levé boční části zaparkovaného vozidla Opel. Po střetu s tímto vozidlem pokračovala dále v jízdě a narazila pravou boční částí vozidla do levé boční části zaparkovaného vozidla Subaru a poté narazila pravou přední částí vozidla do levé zadní části zaparkovaného vozidla tovární VW Passat, které bylo po střetu naraženo do zadní části dalšího vozidla VW Golf, které bylo v místě zaparkované', uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že při nehodě nebyl nikdo zraněn. U řidičky policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,57 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky – 2,27 promile alkoholu a 2,33 promile alkoholu v dechu. Policisté na místě nehody zadrželi řidičce řidičský průkaz a zakázali ji další jízdu. Při nehodě vznikla hmotná škoda na havarovaných vozidlech v celkové výši 190 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž v Třebíči usedl za volant silně podnapilý
Policisté z Třebíče v rámci běžného výkonu služby dohlíželi v pátek v nočních hodinách nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu. Půl hodiny před půlnocí kontrolovali v Třebíči na ulici Seifertova osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, které řídil dvaačtyřicetiletý muž. Po kontrole dokladů nezbytných k provozu a řízení vozidla vyzvali policisté řidiče k provedení dechové zkoušky. 'Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 2,18 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, kdy naměřená hodnota činila 2,15 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a doznal požití alkoholu', informovala D. Čírtková. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič nezvládl řízení a havaroval
Policisté přijali v pátek 20. listopadu krátce před šestou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/391 na Žďársku. 'Dvacetiletý řidič projížděl s osobním motorovým vozidlem značky Fiat Panda po silnici II/391 ve směru od Heřmanova k Vidonínu. Po průjezdu levotočivé zatáčky na přímém úseku komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel s vozidlem vpravo silničního příkopu, kdy se vozidlo poté přetočilo na střechu a zůstalo ležet na komunikaci', uvedla mluvčí. Při nehodě utrpěl lehké zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě. U řidiče byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol přístrojem s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 82 tisíc korun.

Náklaďák se dřevem se převrátil po nehodě na bok
V pátek 20. listopadu patnáct minut před jedenáctou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/388. 'Dvaačtyřicetiletý řidič projížděl s nákladním vozidlem s návěsem - jednalo se o naloženou soupravu pro přepravu dřeva - po silnici II/388 v Radešíně k Bohdalci na Žďársku. 'Při projíždění levotočivé zatáčky ve stoupání nepřizpůsobil rychlost jízdy a s nákladní soupravou dostal smyk, který nezvládl. Vyjel vpravo mimo vozovku, kde se s nákladní soupravou převrátil na pravý bok a převážený náklad se vysypal mimo vozovku', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění a na místě lékařské ošetření nepožadoval s tím, že v případě obtíží vyhledá lékařské ošetření později. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Hmotná škoda dosáhla částky 330 tisíc korun. Policisty z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou zajímal při šetření okolností nehody také technický stav vozidla a stav pneumatik. Na hnací nápravě nákladního vozidla byly užity pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)