Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Rozsvícení vánočního stromu ve Velkém Meziříčí budou moci lidé sledovat třeba na webu radnice

Vzhledem ke stále platným vládním usnesením rozsvítí radnice ve Velkém Meziříčí vánoční výzdobu společně se stromečkem první adventní neděli 29. listopadu po setmění bez účasti veřejnosti. Zrušeno je tak slavnostní setkání u vánočního stromu, veškerý doprovodný program a odloženy jsou i vánoční trhy. Tradiční ohňostroj 1. ledna je odložen také. Uvedla to mluvčí velkomeziříčské radnice Michaela Hudková.
„Bohužel současná situace nám nedovolí se potkat v prostoru náměstí a společně si užít adventní čas. Přesto nechceme, aby lidé o tuto krásnou chvíli úplně přišli, a tak jsme se rozhodli, že rozsvícení vánočního stromu zprostředkujeme alespoň formou zveřejněného záznamu na sociálních sítích města a webu radnice', informoval starosta města Alexandros Kaminaras s upřesněním, že video bude publikováno první adventní neděli po 17. hodině.

Město také odložilo předem avizovaný vánoční řemeslný trh, který měl proběhnout 8. prosince, i nově plánované adventní trhy na náměstí s kluzištěm. Připravená koncepce trhů s dřevěnými stánky je prozatím odložena na příznivější dobu. Vzhledem k tomu, že předběžný termín konání trhů je nyní velmi obtížné odhadovat, začne město náhradní variantu připravovat v návaznosti na rozvolňování vládních usnesení.

Radnice odložila také novoroční ohňostroj. „Podle vyjádření ministra zdravotnictví není pravděpodobné, že by do konce prosince opatření umožnila shromažďování stovek lidí. Z tohoto důvodu jsme k danému rozhodnutí přistoupili. Současně se však ale nebráníme myšlence, užít si ohňostroj společně v náhradním termínu', řekl starosta A. Kaminaras.

Ilustrační foto: velkomeziříčsko.cz

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)