Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil auto; obtěžující opilec skončil na záchytce či cizinec bez řidičáku v Jihlavě

Policisté pátrají po pachateli, který v noci ze čtvrtka 19. listopadu na pátek v ulici Fr. Hrubína v Třebíči poškodil zaparkované auto a majiteli tak způsobil škodu kolem patnácti tisíc korun. Vandal u vozu BMW poškrábal lak dveří na obou bocích, blatníku a nárazníku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Opilec skončil na záchytce
V sobotu 21. listopadu byli policisté v Třešti na Jihlavsku přivoláni kolem polednem k bytovému domu, kde se nacházel opilý muž, který obtěžoval svoje okolí. 'Muž bouchal na dveře bytu, na obyvatele křičel a na místo se opakovaně vracel. Policisté čtyřiačtyřicetiletému značně opilému muži při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,41 promile alkoholu. Muž nespolupracoval a odmítal svého jednání zanechat', informovala mluvčí Jana Kroutilová s tím, že opilého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Opilý řidič havaroval a zranil spolucestujícího
V sobotu 21. listopadu jel před šestou hodinou večer řidič vozu Opel po silnici mezi obcemi Batelov a Třešť na Jihlavsku. 'U odbočky k Bukové vyjel v zatáčce s autem do protisměru a dále mimo silnici, kde vozidlo narazilo do meze a přetočilo se na střechu. Při nehodě utrpěl zranění spolujedoucí, kterého na místě ošetřili zdravotníci. U šestatřicetiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,72 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky', popsala událost Jana Kroutilová s tím, že policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda osmdesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Cizinec v Jihlavě řídil auto přes uložený zákaz
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí sedmadvacetiletému cizinci, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. 'Letos v červnu mu byl na základě rozhodnutí magistrátu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku. Přesto muž v neděli 22. listopadu jel před osmou hodinou dopoledne s vozidlem Peugeot v Jihlavě po silnici ve směru od ulice Kosmákova na ulici Palackého, kde ho zastavila policejní hlídka', informovala Jana Kroutilová. V další jízdě řidič již nesměl pokračovat a následně mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidička ve Světlé nad Sázavou pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v pátek 20. listopadu kolem osmé hodiny večer na ulici Zámecká ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen, jehož řidičkou byla třiatřicetiletá žena. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška. 'Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,34 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v sobotu 21. listopadu kolem půl jedenácté dopoledne v Humpolci na Pelhřimovsku v ulici Lužická vozidlo Renault. 'Dvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek ukázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová s tím, že v další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Alkohol za volantem v Měříně
Velkomeziříčští policisté zastavili v sobotu 21. listopadu kolem osmé hodiny ráno v Měříně osobní auto Škoda, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž. 'Součástí kontroly byla také dechová zkouška. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,45 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 0,42 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala S. Rázlová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
V pátek 20. listopadu před šestou hodinou kontrolovali policisté v ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Ford. 'Provedená lustrace ukázala, že sedmatřicetiletý muž, který za volant vozidla usedl, má vyslovené čtyři zákazy řízení motorových vozidel. Poslední zákaz mu byl vysloven začátkem září letošního roku a za volant vozidla nesmí usednout do roku 2022. V další jízdě již muž pokračovat nesměl', uvedla S. Rázlová s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)