Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Spojů MHD v Jihlavě od pondělí 30. listopadu zase pojede víc

Od pondělí 30. listopadu nastanou první změny. S tím, jak přibývá lidí dojíždějících do práce i žáků a studentů cestujících do škol, bude přibývat i trolejbusových a autobusových spojů.
Od pondělí 30. 11. 2020 budou ve všech vozidlech MHD v Jihlavě odstraněny zábrany v přední části vozů MHD a i tuto část vozu budou moci cestující začít opět využívat. „Neprokázal se přenos nákazy v prostředcích hromadné dopravy“ uvedl Radim Rovner, předseda představenstva Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ). Pokud podle jeho slov cestující dodržují vládní nařízení a cestují se zakrytými ústy a nosem, jde o velmi bezpečný způsob přepravy.

Od pondělí podle Rovnera přibydou na trolejových i autobusových trasách některé dříve omezené nebo zrušené spoje. Na trolejbusové lince C se v pracovních dnech MHD posiluje o jeden vůz spoj s odjezdem v 7:30 z Horního Kosova. Zároveň s tím se může v pracovní dny zrušit autobusový spoj s odjezdem v 07:22 na lince 3 z Horního Kosova. Autobusová linka číslo 5 spojující centrum Jihlavy se Zbornou se vrací ke svému původnímu jízdnímu řádu před omezením. Linky číslo 3 a 12 tedy už nebudou muset zajíždět v pracovní dny na zastávku Lesnov.

„Zároveň se cestujícím omlouváme za výpadky spojů v úterý 24. 11. 2020 způsobené silnou námrazou na silnicích a na trolejovém vedení. Byla přijata taková organizační opatření v rámci DPMJ, která by podobným zimním výpadkům měla zabránit,“ doplnil Radim Rovner.

Změněné jízdní řády platné od 30. listopadu najdete již nyní na novém webu www.DPMJ.cz v záložce Změny jízdních řádů: https://www.dpmj.cz/zmeny-jizdni-rady/ds-1039/p1=1911

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)