Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: obtěžující opilci či opilý řidič boural

Policisté přijali ve čtvrtek 26. listopadu kolem osmé hodiny večer oznámení o opilém muži, který v domě ve Velkém Meziříčí na Žďársku byl agresivní a rozbíjel vybavení domácnosti. Policisté na místě u dvaapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala naměřenou hodnotu 2,17 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví a byla zde důvodná obava, že bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilou šedesátiletou ženu policisté zajistili
Ve čtvrtek 26. listopadu přijali policisté před desátou hodinou večer oznámení o opilé ženě, která v bytovém domě v Jihlavě obtěžovala jeho obyvatele. 'Žena se snažila dostat do jednoho z bytů a odmítala odejít. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Šedesátiletá žena z domu i přes upozornění odmítala odejít, snažila se zvonit na zvonky s tím, že tam chce přespat. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 2,52 promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že opilou ženu policisté odvezli na záchytku. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří.

Řidič jel rychle a skončil ve svahu
Ve čtvrtek 26. listopadu došlo mezi obcemi Kalhov a Krasoňov na Jihlavsku k dopravní nehodě, při které se řidič zranil. 'Před sedmou hodinou večer jel muž s vozidlem Seat Ibiza a u obce Ústí při průjezdu zatáčkou dostal vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy na zledovatělém povrchu komunikace smyk, který nezvládl, a vyjel mimo komunikaci, kde automobil narazil do svahu. Při havárii utrpěl dvacetiletý řidič zranění a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice na ošetření', popsala událost Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda třicet tisíc korun. Řidič se dopustil přestupku na úseku dopravy.

Opilý řidič havaroval, skončil bez řidičáku
'Ve čtvrtek 26. listopadu jel před pátou hodinou odpoledne řidič vozidla Kia po silnici v obci Sudice na Třebíčsku, kde při vjíždění na most narazil do zábradlí, které poškodil. V jízdě pokračoval dál k parkovací ploše, kde poškodil zaparkované vozidlo VW Golf, a zastavil až po nárazu do domu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že při nehodě ke zranění osob nedošlo. Policisté provedli u pětačtyřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,73 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz. Místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za sto tisíc korun. Poškozením zábradlí mostu a domu byla způsobena předběžně vyčíslená škoda necelých deset tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu policisté dále šetří.

Sedmadvacetiletý řidič byl pod vlivem drog
Ve středu 25. listopadu zastavili policisté ve Stříbrných Horách na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí Stanislava Rázlová s tím že policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)