Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj vzal nářadí z kůlny; zloděj řádil ve dvou domech; dva muži, kteří se porvali

Policisté prověřují případ vloupání do kůlny u rekreačního objektu, ke kterému došlo ve Sněžné na Žďársku v době od začátku ledna do středy 6. ledna. Pachatel vnikl do kůlny u chaty a vzal motorovou pilu, křovinořez, ponorné čerpadlo, sekery a další nářadí. Svým jednáním majiteli způsobil škodu přes deset tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Zloděj vnikl v Pelhřimově do dvou domů
Policisté prověřují případ krádeže věcí ve dvou domech v Pelhřimově, kde pachatel způsobil škodu za necelých deset tisíc korun. 'V pátek 8. ledna vnikl mezi desátou a půl jedenáctou večer do nezajištěného domu na ulici Dobiášova, kde sebral batoh mimo jiné s mobilním telefonem. Ve vedlejší ulici Jiráskova se dostal neuzamčenými dveřmi do domu a vzal z odložené kabelky finanční hotovost', popsala čin mluvčí policistů J. Kroutilová. Policisté provedli šetření, ohledání obou míst činu a zadokumentování. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Po pachateli policisté pátrají. Dále také připomínají, že je nutné důsledně zamykat dveře a chránit svůj majetek.

Fyzické napadení
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestných činů dvě mužům, kteří se v Jihlavě vzájemně napadli a zranili. K případu došlo vloni v druhé polovině listopadu na společné chodbě domu. 'Po osmé hodině večer vznikl mezi nimi konflikt a slovní rozepři vystřídalo vzájemné fyzické napadání. Několikrát se oba udeřili pěstmi do oblasti hlavy. Muži ve věku čtyřiadvacet a čtyřiačtyřicet let utrpěli zranění, jeden z nich vyhledal lékařské ošetření', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová s tím, že po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Provedli šetření, výslechy osob, vyžádali si lékařské zprávy a shromáždili důkazy, na základě kterých poté sdělili mužům podezření ze spáchání trestných činů, a to ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Střet dvou vozidel
V sobotu 9. ledna jel jednasedmdesátiletý řidič auta Škoda Fabia po deváté hodině dopoledne po silnici v obci Jeřišno na Havlíčkobrodsku. 'Před zatáčkou uviděl v protisměru protijedoucí automobil, na což zareagoval brzděním, dostal smyk a přejel částečně do protisměru. Došlo ke střetu obou vozidel. Při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění řidička citroenu', uvedla J. Kroutilová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič měl přes dvě promile alkoholu
V noci z pátku 8. ledna na sobotu jel řidič automobilu Mercedes po silnici v Hrotovicích na Třebíčsku po ulici Jihlavská směrem na Račice. 'Kolem půlnoci policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. U třiačtyřicetiletého řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,26 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů J. Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)