Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muži po vzájemné domluvě kradli v havlíčkobrodském obchodě zboží

Kriminalisté v Havlíčkově Brodě zahájili trestní stíhání tří mužů, kteří po vzájemné domluvě kradli zboží z prodejny obchodního řetězce. Jeden z obviněných mužů pracoval jako pokladní v prodejně a další dva muži prováželi zboží prostorem pokladen bez zaplacení. O uplynulém víkendu je pracovníci prodejny odhalili a na místo přivolali policejní hlídku. Muži tak skončili s pouty na rukou a následující den si vyslechli obvinění ze spáchání zločinu krádeže.
Dva muži ve věku šestadvacet let a jeden dvaatřicetiletý muž jsou obviněni z toho, že po vzájemné domluvě prováděli v prodejně v Havlíčkově Brodě nákupy, přičemž zaplatili jen jejich část. Jeden z šestadvacetiletých mužů zde pracoval na pozici pokladního a domluvil se se svým vrstevníkem, že přijede na nákup, přičemž mu na pokladně zaúčtuje jen některé zboží. Takto na začátku ledna uskutečnili dva nákupy a odcizili zboží za téměř patnáct tisíc korun. Další nákup se uskutečnil v sobotu 9. ledna kolem poledne. Tentokrát se k mužům přidal ještě další, dvaatřicetiletý, spolupachatel. Způsob nákupu byl stejný. Za prostorem pokladen je však zkontrolovali pracovníci prodejny a v jejich nákupních vozících odhalili nezaplacené zboží v hodnotě kolem šestnácti tisíc korun. Na místo zaměstnanci přivolali policejní hlídku a muži tak putovali na policejní služebnu.

„Policejní komisař zahájil trestní stíhání tří mužů, kteří byli obviněni ze spáchání zločinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství“, uvedl npor. Bc. František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný šestadvacetiletý muž, který pracoval na pozici pokladního, nebyl v minulosti odsouzen ze spáchání trestného činu. Opačně tomu je však v případě jeho kompliců. Jeho vrstevník byl v minulosti již čtyřikrát odsouzen, a to nejen v souvislosti s majetkovou trestnou činností, ale také s drogovou kriminalitou. Naposledy byl odsouzen na konci roku 2018 a byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. Z jeho výkonu se vrátil v polovině března loňského roku. Dvaatřicetiletý muž byl v minulosti odsouzen ve dvou případech v souvislosti s drogovou trestnou činností, naposledy v roce 2012, kdy od soudu odešel s podmíněným trestem.

Všichni tři obvinění muži jsou trestně stíhaní na svobodě a za uvedenou trestnou činnost jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

por. Mgr. Stanislava RÁZLOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)