Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež peněženky, vloupání do hospody a také do bývalé líhně

Krádež peněženky, ke které došlo v úterý 12. ledna mezi druhou a půl čtvrtou odpoledne v prodejně obchodního řetězce na ulici Masarykova v Havlíčkově Brodě, prověřují policisté. Pachatel využil nepozornosti majitele a peněženku vzal z batohu, který měl uložený v nákupním košíku. S peněženkou tak odcizil finanční hotovost, platební kartu a věrnostní karty. Majiteli vznikla škoda asi patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Neznámý pachatel poškrábal auto
Pelhřimovští policisté prošetřují případ poškození vozidla z pondělí 11. ledna v Humpolecké ulici v Pelhřimově. 'Pachatel zde v době od půl sedmé ráno do třetí hodiny odpoledne poškrábal u zaparkovaného osobního auta Škoda lak karoserie, čímž majiteli způsobil škodu kolem osmi tisíc korun', informovala mluvčí S. Rázlová. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Pachatel poškrábal lak na autě
Po pachateli, který majiteli vozidla způsobil více jak dvanácti tisícovou škodu, pátrají policisté. K případu došlo v době od odpoledních hodin soboty 9. ledna do půl jedenácté dopoledne následujícího dne v obci Jámy na Žďársku. 'Pachatel poškrábal lak na levé straně vozidla a zadní stranu. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali a prověřují ho pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Zloděj v Kozlově sebral pípu, chlazení, nádobí a další
Policisté pátrají po pachateli, který se v Kozlově na Jihlavsku vloupal do objektu provozovny. 'Ke spáchání činu došlo v době od čtvrtečního odpoledne 7. ledna do pondělí a způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Pachatel se vloupal do objektu, který prohledal. Odcizil pivní pípu a chlazení, dále nádobí, bojlery, čerpadlo a další věci', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení zahájili policisté pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Krádež věcí za šedesát tisíc z bývalé líhně na Třebíčsku
V době od poloviny loňského listopadu do úterního dopoledne 12. ledna se pachatel vloupal do objektu v obci Horní Lhotice na Třebíčsku. 'Vnikl do bývalého areálu líhně a odcizil izolační hliníkové desky, které sloužily jako stěna skladu. Dále odcizil kovová vrata. Krádeží způsobil předběžně vyčíslenou škodu šedesát tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením řetězů a vrat', popsala zlodějovo řádění mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Řidič jel pod vlivem marihuany a amfetaminu
Ve středu 13. ledna jel řidič vozidla Peugeot po silnici ve směru od Litohoře na Moravské Budějovice. 'Po jedné hodině odpoledne automobil zastavili policisté na ulici Dopravní a provedli kontrolu. U sedmatřicetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, při které zjistili pozitivní hodnotu na marihuanu a amfetamin. Dechová zkouška byla u muže negativní. Při kontrole vozidla policisté zjistili, že jsou na něm letní pneumatiky. Dále řidič nepředložil doklad pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě, podrobil se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu', uvedla mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý z přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku
Ve středu 13. ledna zastavili policisté po jedenácté hodině dopoledne v Jihlavě vozidlo Peugeot, které jelo po ulici U Cvičiště. 'Policisté provedli u pětatřicetiletého řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,4 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě muž již nesměl pokračovat. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)