Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

U Havlíčkova Brodu na silnici I/38 se převrátil kamion, který srazil chodce; silnice je v místě neprůjezdná

Na silnici I/38 před Havlíčkovým Brodem ve směru od Kolína se stala v 17.10 hodin nehoda kamionu. Ten skončil mimo komunikaci a převrátil se na bok. Řidič zůstal ve vozidle zaklíněný. Na místě nehody jsou dvě zraněné osoby - řidič náklaďáku a chodec, který se zřejmě pohyboval po okraji komunikace a v místě byl nákladním autem sražen. Veškeré okolnosti jsou v současné době předmětem šetření policistů. Na místě zasahují všechny složky IZS a silnice je v místě zcela neprůjezdná. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. Uvedla to policejní mluvčí D. Čírtková.
Od dnešních pěti hodin do současné doby – 14.45 hodin přijali policisté na Vysočině oznámení o 36 dopravních nehodách, při kterých se tři osoby zranily.

Dopravní nehoda osobního auta, která se stala před obcí Kostelec na Jihlavsku ve 12.20 hodin, se obešla bez zranění, vozidlo skončilo mimo komunikaci na střeše.

Při nehodě, která se stala v 10.30 hodin u Ledče nad Sázavou u odbočky na obce Kožlí, kde řidič osobního vozidla narazil do stromu a řidič se při nehodě lehce zranil. Z místa nehody jej záchranáři převezli do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Další nehoda se zraněním se stala krátce po 13. hodině na silnici II/352 mezi obcemi Ždírec a Polná, kde havarovalo osobní vozidlo. Při nehodě se zranily dvě osoby a byly převezeny do zdravotnického zařízení.

'Na integrovaném operačním středisku jsme během dopoledne přijali na tři desítky oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na obtížně sjízdné silnice, když se volání týkala komunikací všech tříd na území celého kraje Vysočina', informovala D. Čírtková.

Foto:
Nákladní vozidlo sjelo do příkopu na silnici III/12935 Humpolec - Jiřice
Silnice mezi obcemi Stonařov a Pavlov – nehoda – vozidlo na střeše mimo komunikaci - bez zranění

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)