Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dálnice a silnice prvních tříd na Vysočině jsou sjízdné bez problémů

Aktuálně jsou dálnice a silnice I. tříd na Vysočině sjízdné bez problémů, povrch je zpravidla suchý nebo vlhký po předchozím chemickém ošetření. Teploty vzduchu i povrchu vozovek se drží výrazně pod bodem mrazu. Lokálně ale ojediněle je tak třeba počítat se vznikem námrazy. Uvedl to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.
'Do středy by již výrazněji sněžit nemělo a postupně se začne oteplovat, přičemž ve středu již lze očekávat teploty na 0°C zejména na západě kraje, což sebou přinese odtávání sněhu. Proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti z důvodu lokální tvorby ledovky na promrzlém povrchu komunikace', informoval mluvčí.

I přes víkend silničáři pokračovali v udržování dálnice a silnic I. tříd na Vysočině v požadované sjízdnosti. Výrazně náročnější byla sobota, kdy bylo nutné z důvodu spadu sněhu pluhovat i na dálnici D1 v úseku v okolí Velkého Beranova na Jihlavsku.

'Celkem technika za víkend najela více jak 5800km při údržbě 427 km silnic I. tříd a dálnice D1 přes vysočinu v délce 93km. Na vozovky aplikovala téměř 450t soli a 120655 litrů solanky NaCl. V rámci pluhování technika najela 278 km', doplnil M. Buček.

Foto: ilustrační, Policie ČR

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)