Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: úvěrový podvod, opilec skončil na záchytce, řidiči bez papírů a pod vlivem drog

Policejní inspektor v Jihlavě sdělil podezření ze spáchání trestného činu muži, který si sjednal půjčku na svoji přítelkyni. Vloni v létě nejprve požádal prostřednictvím telefonické a internetové komunikace o půjčku u finanční společnosti, přičemž uvedl údaje ženy. S žádostí ale neuspěl a půjčka mu nebyla schválena. O několik dní později pokus zopakoval a uzavřel se společností smlouvu na půjčku na částku osm tisíc korun. Peníze získal na jméno ženy bez jejího vědomí. Muž si byl navíc vědom, že má neuhrazené pohledávky po splatnosti vůči jiným fyzickým i právnickým osobám, tudíž půjčku nebude splácet. Získané peníze použil pro svoji potřebu. Poskytnutá půjčka poté nebyla splácena a následně byla žena vyzvána k uhrazení dlužné částky. Poté přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na ulici ležel opilý muž, skončil na záchytce
Policisté přijali v sobotu 16. ledna kolem deváté hodiny večer oznámení o muži, který ležel na ulici Palachova ve Žďáře nad Sázavou. 'Policisté dvaapadesátiletého muže na místě nalezli, ten vykazoval známky značné opilosti, nesrozumitelně komunikoval a nebyl schopen samostatné chůze. Provedená dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 1,91 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Za volant muž usedl v době zákazu a pod vlivem drog
Policisté zastavili v sobotu 16. ledna krátce před druhou hodinou odpoledne na ulici U Světlé ve Velkém Meziříčí osobní auto Škoda, jehož řidičem byl dvacetiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že muž má od konce listopadu loňského roku vyslovený zákaz řízení. Dále byl součástí silniční kontroly také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', uvedla S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Test u řidiče vykázal přítomnost drog
Policisté zastavili v neděli 17. ledna kolem deváté hodiny večer u obce Hamry nad Sázavou na Žďársku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl dvaašedesátiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý muž z Třebíčska, neboť ho policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. 'V pátek 15. ledna jel řidič po jedné hodině odpoledne s automobilem Peugeot v Třebíči ve směru od ulice Rafaelova na ulici Brněnská. Vozidlo zastavili policisté a provedli kontrolu. Řidič předložil řidičský průkaz, u kterého policisté zjistili, že je evidován od loňského podzimu jako ztracený. Řidičské oprávnění mu přitom bylo pozastaveno na základě příkazu, a to od podzimu loňského roku', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 17. ledna odhalili policisté řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. Po desáté hodině dopoledne jel po silnici ve směru z Třebíče na Slavice s vozidlem Škoda Octavia. 'Automobil zastavili policisté. Řidič nepředložil řidičský průkaz. Dechová zkouška byla u sedmadvacetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal přítomnost marihuany a amfetaminu. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak přestupku', informovala J. Kroutilová. Další jízda mu byla zakázána. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič měl téměř dvě promile alkoholu
V sobotu 16. ledna jel po desáté hodině večer v Náměšti nad Oslavou po ulici Havlíčkova řidič automobilu Peugeot. Policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. 'U šestadvacetiletého řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,87 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)