Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Zemřela bývalá ředitelka základní školy Seifertova v Jihlavě Stanislava Prokešová

Mgr. Stanislava Prokešová vystudovala Pedagogickou fakultu v Brně, poté působila jako učitelka tělesné výchovy a biologie. Ředitelkou Základní školy Seifertova byla od roku 1995 dlouhých sedmnáct let. Právě díky ní má škola do dnes v každém ročníku sportovní třídu zaměřenou u chlapců na lední hokej a u dívek na moderní gymnastiku a synchronizované bruslení.
Stanislava Prokešová se ve sportu začala věnovat nejprve krasobruslení a tenisu. Po příjezdu Zdeny Liškové – Honsové, olympijské vítězky ve sportovní gymnastice z Londýna do Jihlavy, se začala pod jejím vedením věnovat sportovní gymnastice, ve které se během dvou let dostala do gymnastického reprezentačního družstva juniorek ČR, navíc se dostala i do přípravného týmu na olympijské hry v Tokiu a Mexiku. Účastnila se také mezinárodních závodů a vystoupení v evropských státech i v Kanadě, souběžně s tím se ještě věnovala atletice, volejbalu a závodnímu tanci. K ukončení závodní činnosti Stanislavu Prokešovou donutilo zranění krční páteře. Od té doby trénovala děti, a to nejdříve ve sportovní gymnastice, později i v moderní gymnastice.

V roce 2008 byla Stanislavě Prokešové udělena tehdejším primátorem města Jaroslavem Vymazalem Cena primátorka statutárního města Jihlavy. V minulosti jí byla také udělena medaile J. A. Komenského II. stupně, a to za její tvůrčí a obětavou pedagogickou práci spojenou s rozsáhlou sportovní činností.

Na paní ředitelku budou vzpomínat generace jejích žáků, kolegové ze školy a mnozí další, s nimiž se setkávala ve svém aktivním pracovním i osobním životě.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)