Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kaple svatého Huberta vyhrála v soutěži O nejhezčí turistickou pohlednici

V soutěži O nejhezčí turistickou pohlednici, vizitku, deník a kalendářík zvítězila pohlednice s názvem Kaple svatého Huberta, která stojí nedaleko zámku Lednice od autora Ladislava Rennera. Hodnocení proběhlo pelhřimovském Muzeum rekordů a kuriozit. Uvedl to Miroslav Marek z agentury Dobrý den v Pelhřimově.
Soutěž před léty vznikla jako jeden ze způsobů propojení nově zakládaných turistických informačních center. Každoroční vyhodnocení soutěže se doteď odehrávalo v lednu v Brně na veletrhu Regiontour, který je ale letos odložen na podzimní termín.
Díky dlouholeté spolupráci pelhřimovské Agentury Dobrý den a České pohádkové akademie se pro tentokrát přestěhovalo do Pelhřimova.

Nejvíc soutěžních pohlednic se vyhodnocovalo v roce 2014, přes čtyři sta dvacet. Letos bylo do soutěže přihlášeno sedmdesát krásných turistických pohlednic, přičemž minimálně třicet z nich by mohlo figurovat na prvním místě.
To, co ovšem v současnosti překonává zájem o pohlednice a vůbec všechno z oblasti turistických upomínkových předmětů, jsou turistické vizitky. Těch dorazilo jedenasedmdesát; turistických kalendáříků sedmdesát a turistických deníků jedenáct.
Členové poroty navíc v Pelhřimově na toto téma dojednali uskutečnění výstavy Fenomén vandrovní knížky, která proběhne od 15. září v Humpolci, a odvezli si materiály turistického projektu Za rekordy do Pelhřimova.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)