Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Agresivní muž na Jihlavsku ohrožoval svou partnerku, skončil v policejní cele

Ze spáchání dvou trestných činů byl obviněn agresivní muž, který se choval násilně vůči své partnerce. O uplynulém víkendu se dostal po vyražení dveří do domu, kde ženu napadal a vzal jí mobilní telefon. Policisté opilého muže dopadli a skončil s pouty na rukou. V sobotu 16. ledna přijali policisté po páté hodině večer oznámení o muži, který v obci na Jihlavsku napadl svoji partnerku a vzal jí mobilní telefon. Z místa poté odešel.
Do lokality ihned vyjely policejní hlídky. Policisté v krátké době podezřelého muže vypátrali a zajistili u něho i mobilní telefon patřící ženě. Při dechové zkoušce naměřili muži hodnotu přes dvě promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění směřoval zadržený muž do policejní cely.

Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté. Provedli ohledání místa činu, zadokumentování, šetření a výslechy.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a dále zločinu vydírání,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muž je obviněn z toho, že nejprve vnikl na oplocený pozemek a za použití násilí se dostal do domu, kde se v tu dobu nacházela žena, která ho ale neměla v úmyslu pustit dovnitř. Ženě začal vulgárně nadávat. Když se snažila přivolat pomoc, chtěl jí v tom zabránit. Telefon chytil a pokoušel se ho ženě vytrhnout, to se mu posléze podařilo. Žena měla obavu z možného fyzického napadení ze strany muže. Po dalších slovních útocích nakonec muž z místa utekl. Škoda vznikla na vyražených vstupních dveřích domu a oplocení pozemku.

Obviněný muž je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)