Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výjimečná naučná stezka Šebeň nedaleko Velkého Meziříčí je poškozená

Unikátní trasa, která prochází přírodní památkou Šebeň a pojednává o životě mravenců, je ve špatném stavu. Na vině je těžká lesní technika, která těží a transportuje dřevo napadené kůrovcem i přes část naučné stezky.
„Prostupnost naučné stezky je významně omezena a k některým zastávkám naučné stezky nelze vůbec dojít. Žádáme návštěvníky stezky, aby dbali zvýšené obezřetnosti,' upozorňuje Pavel Kříž ze ZO Českého svazu ochránců přírody Bory (ZO ČSOP Bory).

Tříkilometrová trasa je specifická jedním z největších výskytů mravenců ve střední Evropě. Podél stezky může návštěvník napočítat až 1 200 mravenišť. Trasa začíná u Jívoví a jejím správcem je ZO ČSOP Bory.

Začátek naučné stezky Šebeň je u obce Jívoví u Křižanova, 600 merů po staré silnici směrem na Radenice. Začátek a konec stezky spojuje lesní silnička dlouhá 1,5 kilometru, po které se dostanete zpět k výchozímu místu. V blízkosti tříkilometrové trasy lze napočítat až 1200 mravenišť, zdejší výskyt mravenců patří k největším ve střední Evropě.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)