Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež horského kola, žena neplatí alimenty, šoféři bez řidičáků

Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu 23. ledna v době mezi čtvrtou odpoledne a devátou hodinou večer v Jihlavě - Pávově sebral jízdní kolo a majiteli způsobil škodu za přibližně dvacet tisíc korun. Pachatel vnikl na pozemek rodinného domu, dále vešel do neuzamčené dílny a ukradl odložené horské kolo značky Radon. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli a jízdním kole pátrají. Zároveň připomínají, že je nutné objekty důsledně zamykat. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Žena neplatí výživné na svého syna
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy třiačtyřicetileté ženě z Jihlavska, která neplatí výživné na svého syna. 'Vyživovací povinnost si žena na sedmnáctiletého chlapce neplní od konce roku 2016. Měsíčně měla platit 300 korun a později byla částka upravena na necelé dva tisíce korun. Celkově žena dluží téměř pětatřicet tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili ženě podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu
V pondělí 25. ledna zastavili policisté v Jihlavě v ulici Brněnská po desáté hodině dopoledne auto Škoda Octavia. 'Provedli kontrolu a zjistili, že řidič má na základě rozhodnutí městského úřadu od loňského léta vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu šesti měsíců, řídit auta by tak mohl až od února. Pětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla J. Kroutilová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestatřicetiletý muž ze Znojemska, neboť ho policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. V pondělí 25. ledna jel řidič před polednem s automobilem VW Vento v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po ulici Pražská. 'Vůz zastavili policisté, kteří zjistili, že má řidič od loňského podzimu na základě rozhodnutí městského úřadu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit automobily by muž směl nejdříve až na konci letošního roku', informovala Jana Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidička měla přes dvě promile alkoholu
V pondělí 25. ledna jela po šesté hodině večer řidička vozidla Opel od Moravských Budějovic na Litohoř na Třebíčsku. 'Po projetí křižovatky došlo k bočnímu střetu s automobilem jedoucím v opačném směru. Řidička z místa odjela a zastavila až následně. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u pětačtyřicetileté ženy dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 2,44 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u řidičky ukázala také opakovaná zkouška', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. U řidiče druhého vozidla policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují. Dále je žena podezřelá z přestupků na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem drog
Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v pondělí 25. ledna krátce po půl sedmé ráno na ulici Kyjovská osobní automobil Volkswagen. V rámci silniční kontroly se čtyřiačtyřicetiletý řidič podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test u řidiče vykázal pozitivní výsledek na drogy
Policisté zastavili v pondělí 25. ledna kolem páté hodiny ráno v Pelhřimově osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl šestadvacetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany a kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala S Rázlová.

Drogy za volantem
Pětačtyřicetiletého muže, u kterého test na drogy vykázal pozitivní výsledek, kontrolovali policisté v pondělí 25. ledna. Osobní automobil Citroen policejní hlídka kontrolovala na ulici Jihlavská ve Žďáře nad Sázavou kolem desáté hodiny dopoledne. 'Test na drogy vykázal přítomnost na marihuanu a na výzvu policistů se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté muž další jízdu zakázali a případ šetří jako přestupek na úseku dopravy', uvedla mluvčí policistů S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)