Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: celostátně hledaná žena putovala do vězení; za volantem bez řidičáku a pod vlivem drog

Policisté vypátrali ve čtvrtek 15. července v Jihlavě osmatřicetiletou ženu z Jihlavska, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na ženu vydal okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté ji zadrželi a po provedení potřebných úkonů putovala do věznice. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muž usedl za volant bez řidičáku a pod vlivem drog
Policisté zastavili ve čtvrtek 15. července kolem třetí hodiny odpoledne u Dlouhé Vsi na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen. 'Provedená lustrace ukázala, že sedmadvacetiletý řidič má okresním soudem od ledna letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvanácti měsíců. Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 15. července kolem osmé hodiny večer na ulici Jungmannova v Třešti na Jihlavsku vůz Ford, jehož řidičem byl devětačtyřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. 'Výsledek byl pozitivní a řidič nadýchal 1,33 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,27 a 1,30 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla S. Rázlová.

Za volant usedl muž bez řidičáku a opilý
Ve čtvrtek 15. července krátce před desátou hodinou večer kontrolovali policisté v Telči na Jihlavsku na ulici Hradecká osobní auto Opel. 'Provedená lustrace ukázala, že jednatřicetiletý muž, který usedl za volant vozidla, není vlastníkem řidičského oprávnění. Dále byla součástí silniční kontroly také dechová zkouška. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,93 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,83 promile', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili ve čtvrtek 15. července kolem půl deváté ráno u Radkoviček na Žďársku osobní auto Škoda. 'Řidičem byl jednapadesátiletý muž, který se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,39 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla S. Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)