Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub v Jihlavě uvede německý snímek Undine o vodní víle, která kvůli lásce opustí modré hlubiny

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 19. července od 19.30 hodin snímek Undine. Dávný mytický příběh o vodní víle, která kvůli lásce opustila modré hlubiny, avšak její vyvolený jí zradil a ona musí tuto zradu odčinit zabitím zrádce, přenáší režisér Christian Petzold originálním způsobem do současné moderní doby.
Undine je jméno mladé inteligentní ženy, historičky, která žije stereotypním moderním životem bez větších otřesů či životních průšvihů. A tak jako téměř každý z nás má nějakou anomálii, závislost, odchylku, či úchylku, stejně tak je na tom i Undine. Undine si totiž myslí, že pokud jí milovaný muž opustí, musí ho zabít a vrátit do vody, ze které údajně kdysi vzešla. Teoreticky vzato, dosti zajímavý případ pro psychiatra, prakticky spíše pro kriminalistu.
V životě této mladé ženy náhle nastává zlom – potká svou životní lásku. Jmenuje se Christoph, je přitažlivý, vtipný, sportovně založený. Jejich náhle vzplanuté štěstí je plné lásky, nevinnosti a důvěry. Jenže Christoph postupem času začíná tušit, že s jeho milovaným protějškem není něco úplně v pořádku. Je tu ale určitá osudová paralela – a tou je voda. Christoph se totiž věnuje potápění a je v tom skutečně dobrý.

Scénář a režie: Christian Petzold
Kamera: Hans Fromm
Produkce: Florian Koerner von Gustorf, Michael Weber
Hrají: Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacob Matschenz, Anne Ratte-Polle, Rafael Stachowiak, Julia Franz Richter, Gloria Endres de Oliveira a další

Undime (Ondine)
Německo/Francie, 2020, DCP, bar., německy, cz tit., 92 minut

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)