Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj kradl v garáži; vloupání do stavební buňky; řidiči pod vlivem drog a alkoholu

Neznámý zloděj se v době od půl deváté večer pondělí 19. července do půl šesté ráno následujícího dne v ulici Družstevní v Okříškách na Třebíčsku vloupal do garáže rodinného domu, odkud ukradl počítačovou techniku. Majiteli tím způsobil škodu asi dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Vloupání do stavební buňky
Policisté prověřují případ vloupání do stavební buňky, ke kterému došlo v době od čtvrtka 15. července do pondělí 19. července v obci Bořetice na Pelhřimovsku. 'Pachatel vnikl do vnitřních prostorů stavební buňky na přístupném pozemku, odkud odcizil balení střešní folie a nářadí. Majiteli tak svým jednáním způsobil škodu kolem dvaceti tisíc korun', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Žena řídila pod vlivem kokainu
Policisté kontrolovali na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě na Žďársku osobní auto Peugeot. 'Třiadvacetiletá řidička, která se v rámci kontroly podrobila testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami měla výsledek pozitivní na kokain. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla', uvedla S. Rázlová. V další jízdě žena pokračovat nesměla a z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž bez řidičáku usedl za volant pod vlivem amfetaminu
Policisté kontrolovali v úterý 20. července kolem půl třetí odpoledne na ulici Husova v Moravských Budějovicích na Třebíčsku osobní auto Audi, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že muž má od letošního května vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvou let. Dále byl součástí silniční kontroly test na drogy. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Policisté zastavili v úterý 19. července kolem deváté hodiny ráno u Mnichu na Pelhřimovsku osobní auto Peugeot. 'Jeho pětadvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,15 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,14 a 1,26 promile', uvedla S. Rázlová. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Test u řidiče vykázal přítomnost amfetaminu
V úterý 20. července kolem půl jedné ráno zastavili policisté v ulici Riegrova v Jihlavě osobní automobil Audi, jehož řidičem byl devatenáctiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)