Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilec skončil na záchytce; opilá žena se povalovala na zemi

Opilého osmašedesátiletého muže, který se v ulici Nádražní v Novém Městě na Moravě na Žďársku 26. července kolem čtvrté hodiny odpoledne povaloval na chodníku, nebyl schopen samostatné chůze a na kolemjdoucí vykřikoval vulgární výrazy, odvezli policisté na záchytku. Muž nadýchal 3,39 promile alkoholu. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilá žena se povalovala na zemi
V pondělí 26. července byli policisté v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku po jedenácté hodině dopoledne přivoláni na ulici Poděbradova, kde dle přijatého oznámení ležela bezvládně žena. 'Policisté vyjeli na místo a zjistili, že se jedná o opilou čtyřiapadesátiletou ženu, která se povalovala na zemi, nebyla schopna samostatné chůze a hlasitě nesrozumitelně pokřikovala. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu přes tři promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na záchytku stanici k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté z Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku zastavili v pondělí 26. července kolem desáté hodiny dopoledne na silnici první třídy osobní automobil Audi. 'Třiadvacetiletý řidič se na výzvu policistů podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany a kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
Policisté kontrolovali v pondělí 26. července kolem půl jedenácté dopoledne na ulici Okružní
ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', uvedla mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiadvacetiletý muž z Jindřichohradecka, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V pondělí 26. července jel po páté hodině večer s automobilem Mazda v Jihlavě po ulici Demlova. 'Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má od letošního jara uložený soudem zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu pěti let. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

A doplnila, že dalšího podezřelého řidiče odhalili policisté včera v Jihlavě před devátou hodinou večer. Třiadvacetiletý muž z Třebíčska jel s vozidlem BMW po ulici Brněnská. Při kontrole policisté zjistili, že má řidič soudem uložený zákaz řízení a usednout za volant by směl až na jaře příštího roku. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)