Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Malá odpočívka Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno již slouží řidičům

Oprava malé odpočívky Studený na 70,1 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno byla ukončena a v tomto týdnu začala sloužit řidičům. Původní odpočívka ze 70. let 20. století byla několik let uzavřena a v červnu loňského roku začala její rekonstrukce v souladu s novým standardem ŘSD pro tento typ odpočívek.
Její plocha nabízí nová parkovací místa pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, dva autobusy a tři pro vozidla s přívěsem, karavany či obytné vozy. Nechybí ani kontrolní stanoviště Policie ČR. Mimo parkovací část je relaxační zóna se 44 lavičkami, sedmi lavičkami se stolem, 24 odpadkovými koši v kompletní parkové úpravě.
Součástí je rovněž fitness koutek se čtyřmi posilovacími stroji. V centru stoji automatické korporátní toalety se třemi kabinkami, pisoáry, sprchou a s klopným přebalovacím pultem. Zařízení je orientováno tak, aby v části čelem k dálnici mohly být umístěny nápojové a občerstvovací automaty. Dodavatel toalet bude současně po dobu dalších pět let zajišťovat jejich provoz, údržbu a starat se o jejich čistotu.

Odpočívka disponuje také dohledovým systémem a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozidla. Tyto data se přenáší do dálničního informačního systému (DIS), kde jsou zpracována, vyhodnocena a dále poskytnuta uživatelům dálnice.

Martin BUČEK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)