Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci. Znáte muže z fotografie?

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu mladíka, který přišel o svoji peněženku s platební kartou. Policisté by potřebovali zjistit totožnost muže na fotografii, který se v blízkosti místa, kde mladík peněženku ztratil, pohyboval a mohl by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu. Trestný čin se stal v pondělí 28. června v Jihlavě u vchodu do objektu v ulici Kollárova. Majiteli vypadla kolem druhé hodiny odpoledne z kapsy peněženka na zem, čehož si nevšiml a z místa odešel. Když následně zjistil, že peněženku nemá, a vrátil se, už ji nenašel. Peněženku totiž mezitím vzal nepoctivý nálezce a přisvojil si ji.
Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Na základě šetření policisté zjistili, že se v lokalitě pohyboval muž, který by mohl poskytnout k případu důležité informace. V zájmu prověřování by tak potřebovali zjistit jeho totožnost a s žádostí o spolupráci se obracejí na veřejnost.

Žádáme muže na fotografii nebo osoby, které ho poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)