Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Světská pouť letos ve Žďáře nad Sázavou nebude

Světská část pouti u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou se ani letos neuskuteční. Hlavním důvodem je dopravní omezení na státní silnici I/37 v bezprostřední blízkosti pouti a těžko dosažitelné požadavky na opatření proti šíření koronaviru. Uvedl to mluvčí žďárské radnice Matěj Papáček.
'Důvodem, proč byla pouť zrušena, je především dopravní omezení kvůli opravě státní silnice I/37 v úseku Jungamnnovy a Bezručovy ulice. Ta komplikuje dopravu již sama o sobě a ve chvíli, kdy by měly na ovál u zimního stadionu vjíždět kamiony s atrakcemi by doprava dostala ještě další ránu. Nemluvě o stovkách automobilů, kterými by se návštěvníci pouti chtěli dostat co nejblíž', informoval mluvčí.

Doplnil, že dalším důvodem jsou opatření kvůli koronaviru. Samotné oplocení celé akce, kontroly testů, omezení počtu osob a další opatření jsou sama o sobě zvládnutelná, i když náročná. I kvůli opatřením by byla pouť výrazně menší. Musela by být omezena na ovál u zimního stadionu a autocvičiště. Nicméně v kombinaci s dopravní situací se pořádání pouti stává nereálné.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)