Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté dopadli distributorku pervitinu, může dostat až pět let za mřížemi; recidivista kradl věci; opilá řidička bourala

Čtyřiadvacetiletou ženu z Jihlavska, která distribuovala pervitin, byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuovala dalším lidem na různých místech Jihlavy a jejím blízkém okolí. Zájemci si od ní pervitin kupovali, v některých případech žena drogu poskytla za protislužbu. Pervitin distribuovala od loňského roku a drogy poskytla zájemcům v desítkách případů. Kriminalisté na základě operativního šetření ženu vypátrali a zahájili její trestní stíhání, případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu pětatřicetiletému muži, který v první polovině června v obci nedaleko Havlíčkova Brodu ukradl mobilní telefon a ladičku. 'Kolem deváté hodiny večer vzal muž telefon a ladičku na kytaru, které ležely na stole přístupného pozemku u domu, a odnesl si je. Když okradený majitel zjistil, že mu byly věci odcizeny, vydal se společně s dalšími lidmi za podezřelým mužem. Ten se choval agresivně, začal ostatní napadat a ženě vyrazil z ruky mobilní telefon, který poté sebral a následně ho odhodil stranou', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Přivolaní policisté zjistili, že podezřelý muž je recidivista, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a do jara příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Odcizené věci vydal a převzal si je zpět jejich majitel. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření z přečinu krádeže. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku.

Střet osobního auta s motocyklistkou
V úterý 3. srpna došlo před třetí hodinou odpoledne na silnici u Malého Beranova na Jihlavsku ke střetu vozidla s motocyklistkou. 'Dvacetiletý řidič automobilu Toyota Avensis jel ve směru od Jihlavy a na přímém úseku začal předjíždět před ním jedoucí vozidlo. V té době ho ale předjížděla za ním jedoucí řidička motocyklu Yamaha a došlo ke střetu. Motocykl dále narazil do svodidel, od kterých se odrazil zpět na komunikaci, poškodil směrový sloupek a následně narazil ještě do dopravní značky. Při dopravní nehodě utrpěla motocyklistka zranění a záchranáři ji převezli do jihlavské nemocnice', uvedla Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami policisté u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na 125 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilá řidička bourala, skončila v nemocnici
V úterý 3. srpna jela před desátou hodinou večer řidička vozu Hyundai po silnici od Bystřice nad Pernštejnem na Rovné na Žďársku. 'Při průjezdu táhlou zatáčkou nezvládla řízení a vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu. Při nehodě se řidička zranila a na ošetření ji záchranáři převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Policisté provedli u třiapadesátileté ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,82 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly hodnoty ještě vyšší', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Při nehodě vznikla škoda kolem dvaceti tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Ženě zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidička je podezřelá z přestupků
V úterý 3. srpna zastavili policisté řidičku vozidla Kia, která jela po třetí hodině ráno po silnici od Kamenice nad Lipou na Včelničku na Pelhřimovsku. 'U ženy provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 0,58 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u ní ukázala také opakovaná zkouška. Řidičský průkaz žena nepředložila a policisté zjistili, že ho ani nevlastní', informovala Jana Kroutilová. Čtyřiadvacetileté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Je podezřelá ze spáchání závažných přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmapadesátiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V úterý 3. srpna jel řidič před sedmou hodinou ráno s automobilem Peugeot Boxer v Třebíči po ulici Znojemská. 'Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má od letošního června na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu půl roku. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla mluvčí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)