Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí za 40 tisíc; krádež čokolády; poškození auta

Zloděj, který se od konce července do pondělí 2. srpna v ulici Březinova v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku vloupal do dílen, ukradl vrtačky, svěrák, úhlovou brusku, pořadač s elektroinstalačním materiálem, speciální elektrikářské kleště, letovací pájku, digitální třífázové elektroměry a další věci. Dostal se také do dílny a skladu, odkud si odnesl trafo svářečku, úhlovou brusku, rozvodné elektro skříňky a kabely. Krádeží věcí způsobil předběžně vyčíslenou škodu přes čtyřicet tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením dveří. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli a ukradených věcech pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž kradl v obchodě čokoládu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý recidivista, který ukradl v obchodě v Jihlavě zboží v hodnotě za necelé tři tisíce korun. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Z výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn na konci loňského roku. 'Přesto muž ve středu 4. srpna odcizil v obchodním domě na ulici Havlíčkova po čtvrté hodině odpoledne téměř čtyřicet čokolád, které schoval do batohu. Prostorem pokladen muž prošel, aniž by za zboží zaplatil. Zastavil ho pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muž vydal', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Vandal ulomil u auta zrcátko
Policisté pátrají po pachateli, který v Krucemburku na Havlíčkobrodsku poškodil zaparkované auto a majiteli tak způsobil škodu kolem osmi tisíc korun. Ke spáchání činu došlo na přelomu července a srpna v ulici Mikuláše Střely. 'Pachatel poškodil automobil Renault Espace, u kterého ulomil zrcátko. Policisté provedli ohledání a šetření v lokalitě. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli pátrají', uvedla J. Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 4. srpna zastavili policisté před desátou hodinou dopoledne řidiče vozidla Opel, který jel po silnici v obci Nové Syrovice na Třebíčsku ve směru na Láz. 'U pětašedesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,89 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič se dopustil přestupkového jednání
Ve středu 4. srpna kontrolovali policisté v Třebíči řidiče, který jel před druhou hodinou ráno s vozidlem VW Passat na Poušov. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. 'Test u něho ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté šestadvacetiletému muži zakázali pokračovat v další jízdě. Řidičský průkaz nepředložil a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem marihuany
Ve středu 4. srpna zastavili policisté ve Žďáře nad Sázavou po desáté hodině dopoledne na ulici Strojírenská vozidlo Audi a provedli kontrolu. 'U řidiče při testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou naměřili pozitivní hodnotu na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě, je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří', uvedla J. Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)