Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté hledají řidičku, která srazila chlapce a od nehody ujela, prosí veřejnost o pomoc

Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření střetu vozidla s chodcem, ke kterému došlo ve středu 4. srpna po poledni v ulici Jiráskova u křižovatky s ulicí Hamerníkova v Jihlavě. Potřebovali by, aby se na policii přihlásila řidička auta, případně spolujedoucí, kteří s ní ve voze jeli. Řidička jela s autem ve směru od ulice Hamerníkova a při odbočování na ulici Jiráskova se střetla s dvanáctiletým chodcem, který v tu dobu komunikaci přecházel po přechodu pro chodce.
'Po nehodě řidička s automobilem zastavila, šla zkontrolovat stav chlapce a následně odjela. Chodec utrpěl lehká poranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Po přijetí oznámení začali policisté dopravní nehodu šetřit. Provedli ohledání a zadokumentování místa.

Policisté zjistili, že se zřejmě jednalo o vozidlo VW Golf nebo Polo pravděpodobně šedozelené barvy. Kromě řidičky v automobilu cestovaly ještě další osoby, pravděpodobně ženy.

'Žádáme řidičku vozidla a také její spolujedoucí, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Policisté rovněž uvítají, pokud by se přihlásila jakákoli jiná osoba, která by mohla poskytnout informace vedoucí ke zjištění totožnosti řidičky nebo vypátrání vozidla, které se s chodcem střetlo', doplnila J. Kroutilová.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)