Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: auto řídil sedmnáctiletý mladík; nezletilé dívky se opily, jedna skončila v nemocnici; opilá žena skončila na záchytce

Policisté v pondělí 30. srpna zastavili ve Žďáře nad Sázavou po desáté hodině večer v ulici Jihlavská vozidlo Škoda Octavia. Kontrolou zjistili, že řidičem je teprve sedmnáctiletý mladík, který ještě nevlastní řidičské oprávnění. V další jízdě již nesměl pokračovat. Policisté informovali rodiče mladistvého. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Dívky byly pod vlivem alkoholu
Policisté šetří případ dvou nezletilých dívek, které se opily a stav jedné z nich si vyžádal lékařskou péči. 'Přivoláni do obce na Hrotovicku na Třebíčsku byli v pondělí 30. srpna po čtvrté hodině odpoledne. Jedna z dívek nebyla schopna provedení dechové zkoušky, zdravotnickou záchrannou službou byla převezena na vyšetření do nemocnice. Druhá dívka měla přes jedno promile a převzal ji do péče rodič. Policisté zjišťují, za jakých okolností se dívky mladší osmnácti let k alkoholu dostaly, případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku. Informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Policisté by chtěli opětovně opět apelovat na rodiče, aby věnovali dětem patřičnou pozornost. Je nutné, aby měli přehled o aktivitách, kterými se jejich dítě ve svém volném čase zabývá. Rodiče by měli vědět, jakým způsobem, s kým a kde jejich dítě tráví volný čas a v jakém stavu se vrací domů. Dospívající mládež je mnohdy bez dohledu dospělé osoby se svými vrstevníky a může se stát, že budou chtít vyzkoušet něco, o čem vědí, že je to zakázané. To ale s sebou samozřejmě nese riziko, že se děti dostanou do situací, které pro ně mohou být nebezpečné nebo přímo ohrožující jejich život a zdraví. Mezi tyto situace patří experimentování s alkoholem a cigaretami, které je ještě posíleno zvláště ve skupině vrstevníků, kteří se mezi sebou vzájemně 'hecují'. Alkohol a jiné návykové látky ale mají na organismus dítěte nevypočitatelné účinky. Může tak lehce dojít k intoxikaci, ztrátě vědomí nebo k jinému ohrožení zdraví i života dítěte. Je také nutné zejména dospívající mládež poučit o protiprávnosti podání alkoholu osobám mladším osmnácti let, tak aby sami požití alkoholu jiným mladistvým nebo nezletilým neumožňovali.

Muž napadl přítelkyni
Policisté šetří napadení, ke kterému došlo v pondělí 30. srpna v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Kolem sedmé hodiny večer došlo ke slovnímu konfliktu mezi partnery. 'Rozepře vygradovala ve fyzický útok, při kterém muž ženu opakovaně udeřil do hlavy. Přivolaní policisté učinili ihned po příjezdu na místo opatření, aby nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. Napadená žena měla zranění, policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ji odvezla na vyšetření do havlíčkobrodské nemocnice. Muž i žena byli pod vlivem alkoholu. Muži policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu bezmála dvě promile alkoholu, u ženy byla hodnota ještě vyšší', uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté šetří.

Opilá žena skončila na záchytce
V pondělí 30. srpna byli policisté v Jihlavě po jedenácté hodině večer přivoláni na ulici Srázná, kde se nacházela zjevně opilá žena, která hlasitě pokřikovala a k okolí se chovala agresivně. 'Na místo vyjela po přijetí oznámení policejní hlídka. Jednalo se o šestadvacetiletou ženu z Jindřichohradecka. Odmítala se uklidnit i po výzvách policistů, aby svého jednání zanechala. Chovala se stále hlučně a nespolupracovala. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 1,32 promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidička je podezřelá ze spáchání přestupků
V pondělí 30. srpna zastavili policisté kolem druhé hodiny ráno řidičku vozidla Citroen, která jela po silnici ve směru z Telče na Radkov na Jihlavsku. 'U třicetileté ženy provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u ní byla negativní. Řidička se odmítla bezdůvodně podrobit lékařskému vyšetření a dopustila se tak dalšího přestupku. Policisté ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí. Žena je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Opilý řidič boural
V pondělí 30. srpna jel po deváté hodině dopoledne v Pelhřimově řidič vozidla Renault Megane po silnici na ulici Nádražní ve směru na Humpolec. Nedal přednost v jízdě automobilu Škoda Octavia a došlo ke střetu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. 'U řidiče renaultu policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,73 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí. U druhého řidiče byla dechová zkouška negativní. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu dále šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)