Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Obchvat Osové Bítýšky byl předán řidičům

Obchvat Osové Bítýšky na Žďársku dlouhý 2834 metrů na silnici I/37 byl v úterý 31. srpna předán řidičům a doprava byla převedena z objízdných tras zpět na silnici I. třídy. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
'Stavba přesune veškerou tranzitní dopravu mimo obec, což zlepší bezpečnostní silničního provozu, povede k výraznému snížení hluku a exhalací z dopravy a celkově zvýší kvalitu života v obci', informoval M. Buček.

Dokončovací práce a předávaní jednotlivých stavebních objektů bude probíhat i nadále až do jara příštího roku. Tyto činnosti by však již do plynulosti provozu výrazněji zasáhnout neměly.

„Silnice I/37 v okolí Osové Bítýšky je nyní pro řidiče výrazně bezpečnější. Nově vedená trasa se vyhýbá zastavěnému území obce a došlo také k odstranění několika nehodových míst. U staré silnice byly problematické zejména příliš malé poloměry směrových oblouků, v rámci stavby tedy došlo k narovnání komunikace, aby byla umožněna plynulejší a bezpečnější jízda,“ uvedl k nově zprovozněné stavbě generální ředitel ŘSD Radek Mátl

Celá stavba si vyžádala částku 214 milionů korun bez DPH.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)