Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pan Stanislav Sládek z Jihlavy oslavil 101. narozeniny, rád stále navštěvuje koncerty na náměstí

Pan Stanislav Sládek z Jihlavy. kterého je možné potkat při jakékoli promenádě dechové hudby na Masarykově náměstí oslavil 101 narozeniny. Osobní přání, květiny a pamětní list mu předala radní města Jihlavy Silvie Čermáková.
Nechyběl ani při čtvrtečních koncertech, které se konaly v rámci Léta s gustem. A přestože mu je už 101 let, na svůj věk vůbec nevypadá. Možná to je i pestrým životem, který prochází s heslem: „Všechno, co děláš, dělej pořádně.“

Stanislava Sládka celý život zajímalo letectví, což dokazuje i police plná knih o létání, kterou má doma. Bavila ho vždy také hudba, hrál na spoustu nástrojů a dodnes si při klidném večeru rád do sluchátek pustí své oblíbené interprety.

Profesí vystřídal několik, dlouhá léta pracoval v kovovýrobě, při kratší zkušenosti s roznášením pošty doručoval korespondenci i někdejšímu prezidentu Edvardu Benešovi. „Pracoval jsem také s jedy nebo uranem. Ten mi ale nikdy nevadil, naopak se dodnes například po rentgenu v nemocnici cítím svěže,“ doplnil při setkání s radní města Silvií Čermákovou. Ta mu kromě osobního přání předala také květiny, dárkový koš a pamětní list.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)