Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Strážníci v Třebíči chytili pytláka, zachránili muže, který chtěl skočit z mostu a pokutovali muže, který močil do odpadkového koše

Třiačtyřicetiletý muž chytal v úterý 17. srpna večer v Třebíči u vodovodního rybníka neoprávněně ryby na silon uvázaný na klacku. Městští strážníci jeho protiprávní jednání zdokumentovali a celou záležitost předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení.
Kamery pomáhají
Ve středu 18. srpna odpoledne přijali strážníci v Třebíči žádost o součinnosti při hledání pachatele krádeže. Muže, odpovídajícího popisu, spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému o několik desítek minut později na vlakovém nádraží. Tato informace byla okamžitě předána policistům.

Bratři se poprali
Ve středu 18. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží dochází ke rvačce. Strážníci na místě zjistili jim dobře známé bratry ve věku 33 a 40 let z Třebíče. V jejich jednání jim bylo zabráněno za použití mírných donucovacích prostředků. Pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, byla celá záležitost předána Policii ČR k dořešení.

Zmatená žena
Ve čtvrtek 19. srpna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že na ulici Demlova se pohybuje starší žena, která je zmatená. Strážníci na místě zjistili 93letou paní. Podařilo se zjistit kontakt na dceru, která okamžitě za maminkou přijela a převzala si ji do péče.

Opilé děti
Ve čtvrtek 19. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na kamenech v ulici Benešova kouří a popíjí alkohol skupina nezletilých dětí. Na místě byly provedeny dechové zkoušky u dvou mladíků z Třebíče, s pozitivním výsledkem. 17letý mladík nadýchal 0,63 promile alkoholu v dechu a 14letý dokonce 1,1 promile. Celá záležitost byla na místě předána Policii ČR k dořešení.

Otevřené okno u vozidla
V sobotu 21. srpna si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla otevřeného okénka spolujezdce, u zaparkovaného vozidla na ul. V. Nezvala. Strážníci kontaktovali provozovatele v místě trvalého bydliště a ten okno uzavřel.

Chtěl skočit z mostu
V sobotu 21. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na mostě v ulici M. Majerové se za zábradlím nachází nějaký muž. Strážníci jej na místě kontaktovali a zjistili, že chce z osobních důvodů ukončit svůj život. Jakmile 29letý muž začal komunikovat se svojí bývalou přítelkyní, která se na místo dostavila, povedlo se strážníkům muže dostat do bezpečí. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 1,57 promile alkoholu v dechu. Po lékařském ošetření byl muž, zdravotnickou službou, převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

Utekl z výchovného zařízení
V neděli 22. srpna večer v rámci kontrolní činnosti v ul. Zdislavina, spatřili strážníci mladíka, který se před nimi dal okamžitě na útěk. 14letý mladík z Brna, byl zadržen v ul. Soukenická. Následně bylo zjištěno, že je na útěku z výchovného zařízení. Chlapec byl předán policistům k dalším opatřením.

Krádež v přímém přenosu
V neděli 29. srpna ráno si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilého muže v ul. Soukenická. K němu přistoupil další muž, 46letý muže ze Spišské Nové Vsi, který mu z peněženky vytáhl větší obnos peněz. Strážníci jej zadrželi, když začal odcházet směrem na Karlovo nám. Pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, byla celá záležitost předána Policii ČR k dořešení.

Močil do odpadkového koše
V pondělí 30. srpna odpoledne uložili strážníci blokovou pokutu příkazem na místě 46letému muži z Častohostic, který močil do odpadkového koše v blízkosti vlakového nádraží v ulici Nádražní. Jeho jednání zaznamenala obsluha městského kamerového dohledového sytému.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)