Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté dopadli distributora drog; krádež nafty; opilci skončili na záchytce

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Jihlavska, který byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy muž distribuoval dalším lidem na území Jihlavy. Zájemci si od něho pervitin kupovali, v některých případech drogu poskytl zdarma. Pervitin prodal zájemcům v desítkách případů. Kriminalisté na základě operativního šetření muže vypátrali a zahájili jeho trestní stíhání, případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Krádež nafty za deset tisíc
Policisté pátrají po pachateli, který v době od pátečního odpoledne 27. srpna do pondělního rána v Krucemburku na Havlíčkobrodsku ukradl naftu z pracovního stroje a způsobil škodu za bezmála deset tisíc korun. 'Pachatel se v lokalitě Zadního a Macurova rybníku vloupal do palivové nádrže odstaveného bagru a odčerpal naftu. Škoda vznikla také na poškozeném víčku nádrže', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Opilý muž se choval velmi agresivně
Agresivního opilého muže zajistili v úterý 31. srpna před šestou hodinou večer u vlakového nádraží policisté v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Čtyřiatřicetiletý muž z Brněnska je podezřelý ze spáchání trestného činu. 'Muž v nádražní čekárně poškodil skleněnou výplň přepážky a lavičku. Když ho napomenula zaměstnankyně, opilý muž začal ženu vulgárně slovně napadat a choval se vůči ní značně útočně. Ženě pomohl náhodný muž a agresivní jednání útočníka se jim podařilo ukončit. Přivolaní policisté poté opilého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu', informovala mluvčí. Policisté opilého muže odvezli na záchytku. Agresivní muž způsobil škodu na skle, lavičce a dveřích, která byla vyčíslena na necelých pět tisíc korun. Po vystřízlivění muž putoval na oddělení policie, kde mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Muž odcizil zboží v obchodě
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaatřicetiletý recidivista, který ukradl v obchodním domě v Třebíči zboží v hodnotě za více než dva tisíce korun. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Naposledy byl odsouzen vloni k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do podzimu příštího roku. 'Přesto muž v úterý 31. srpna ukradl v obchodním domě po páté hodině večer reproduktor, se kterým vyšel ven a ihned jej prodal náhodné osobě. Poté se vrátil do obchodu, kde vzal ještě sluchátka. Odejít chtěl opět bez zaplacení, v tom mu ale zabránil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili téměř dvě promile alkoholu. Muže odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté prověřují', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V úterý 31. srpna byli policisté ve Žďáře nad Sázavou před třetí hodinou odpoledne přivoláni na ulici Chelčického, kde opilý muž obtěžoval okolí. 'V trafice shazoval zboží, choval se nevhodně a padal na zem. Policisté zjistili, že se jedná o dvacetiletého muže, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,8 promile alkoholu', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Opilého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří.

Řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupku
V úterý 31. srpna zastavili policisté u Putimova na Pelhřimovsku po deváté hodině dopoledne řidiče traktoru a provedli kontrolu. 'U řidiče zjistili pozitivní hodnotu na ovlivnění návykovou látkou, test byl pozitivní na amfetamin a marihuanu', uvedla mluvčí. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu, je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.
Dalším řidičem je jednatřicetiletý muž, který jel v Pelhřimově s vozem Škoda Fabia a policisté ho zastavili před desátou hodinou dopoledne v ulici Růžová. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Také tento muž již v další jízdě nesměl pokračovat a přestupek na úseku dopravy policisté šetří.Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)