Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Cesta do školy v Jihlavě - Heleníně je bezpečnější; město tam vybudovalo nový chodník

Chodník v ulici Hálkova v Jihlavě - Heleníně měří 400 metrů. Vede od autobusové zastávky až po vstup do areálu střední školy.
Kvůli většímu bezpečí studentů nechalo vedení Jihlavy vybudovat v místní části Helenín chodník. Vede ulicí Hálkova od zastávky MHD až k areálu střední uměleckoprůmyslové školy a měří 400 metrů.

V rušné ulici dosud chodník chyběl. Cesta do školy tak byla pro studenty a tamní zaměstnance nebezpečná. „Museli chodit po frekventované silnici a docházelo tam k nepříjemným situacím,“ vysvětlil náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Parkování u školky

Za chodník jsou vděční i obyvatelé místní části. „Přispělo to určitě nejen k bezpečí studentů, ale také zdejších obyvatel. Chodník navíc nově vede i ke školce. Jsme proto rádi, že tu je. Pro Helenín je to velký přínos,“ uvedl předseda osadního výboru Petr Břečka.

Kromě chodníku se mateřská škola v Heleníně dočkala v rámci rekonstrukce ulice i šesti nových parkovacích míst.

Současně byla v části trasy, konkrétně v úseku od budovy pošty po křížení s ulicí Soukenická, opravena stávají silnice a v celé trase vyměněno staré veřejné osvětlení za nové se svítidly s LED zdroji.

Celá akce trvala sedm měsíců a stála 12 milionů korun. Z toho 2,6 milionů korun činila dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Jakub KOUMAR

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)