Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: padesátiletý muž boural na elektrokole; dosud nezjištěný řidič srazil chodce a ujel

Na silnici II/345 mezi Novou Vsí u Chotěboře a Chotěboří na Havlíčkobrodsku havaroval ve čtvrtek 16. září asi v šestnáct hodin padesátiletý cyklista, který se lehce zranil. Policisté zjistili, že muž projížděl po silnici na jízdním elektrokole na obec Chotěboř. Na přímém úseku komunikace nezvládl řízení jízdního kola z důvodu vytvoření vzdušného víru od předjíždějícího nákladního vozidla a spadl s kolem na vozovku, přičemž utrpěl lehké zranění, které mu na místě záchranáři ošetřili. Ke střetu s nákladním vozem nedošlo. Při nehodě došlo ke hmotné škodě na kole ve výši 1000 korun. Policisté cyklistovi uložili pokutu. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
Řidič auta přehlédl při odbočování motocyklistu
Policisté přijali ve čtvrtek 16. září odpoledne patnáct minut po čtrnácté hodině oznámení o nehodě, která se stala v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Sedmatřicetiletý řidič projížděl s vozem Škoda po ulici Žďárská ze směru od křižovatky s ulicí Dukelská a chtěl pokračovat ve směru k Palackého náměstí. 'Řidič při odbočování s vozidlem vlevo přehlédl osmnáctiletého řidiče motocyklu KTM, který jel od Palackého náměstí. Došlo ke střetu auta a motorky, kdy nárazem motocyklista upadl s motocyklem na silnici', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Při nehodě se řidič motocyklu lehce zranil a byl na místě nehody ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby a poté převezen k dalšímu vyšetření do nemocnice. U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky s negativními výsledky. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech v celkové částce 55 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody policisté šetří.

Chodce zřejmě srazil nezjištěný řidič a z místa odjel
Ve čtvrtek 16. září kolem sedmnácté hodiny se na ulici Sokolovská v Jihlavě stala dopravní nehoda, při které se zranil šestapadesátiletý chodec. K dopravní nehodě dosud nezjištěného osobního vozidla a chodce mělo dojít tak, že dosud nezjištěný řidič projížděl s dosud nezjištěným osobním vozidlem po ulici Sokolovská a nerespektoval světelné dopravní značení – semafor - u přechodu pro chodce. V době, kdy chodec přecházel přes přechod pro chodce na signál 'volno', vjel na přechod, kde se střetl s chodcem, který následně po nárazu upadl na komunikaci a způsobil si tržné poranění hlavy. Poté neznámý řidič z místa dopravní nehody ujel. 'Zraněný chodec pak následně došel do místa svého bydliště a odsud si zavolal zdravotnickou záchrannou službu a celou věc oznámil. K dalšímu zranění či škodě na majetku již při dopravní nehodě nedošlo. U chodce policisté provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,29 promile alkoholu v dechu. Věc dopravní nehody je v šetření policistů z dopravního inspektorátu Jihlava, kteří pátrají po řidiči a vozidle, které mělo účast na této dopravní nehodě', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nezvládl řízení a havaroval
Policisté přijali ve čtvrtek 16. září patnáct minut před devátou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy na Pelhřimovsku. 'Šestadvacetiletý řidič osobního auta jel po silnici III/11255 ve směru od obce Janovice na obec Houserovka. 'Za křižovatkou na obec Benátky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla a na komunikaci pokryté štěrkem uvedl vozidlo do smyku, který nezvládl. S vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do svislého dopravního značení, které poškodil a dále poškodil dřevěné oplocení s elektrickým ohradníkem. Vozidlo zůstalo stát na oplocené pastvině. Komunikace byla v místě značená dopravním značením s omezením rychlosti na 50 km/h, nebezpečí smyku a odlétávající štěrk', uvedla mluvčí policistů. Dechovou zkoušku na alkohol provedli s řidičem policisté na místě a její výsledek byl negativní. Ke zranění osob nedošlo. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 315 000 korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič osobního auta nadýchal téměř dvě promile
Policisté z Třebíče kontrolovali v sobotu 18. září osobní vůz Hyundai Accent, jehož řidič s ním projížděl krátce po třetí hodině ranní centrem města. Policisté řidiče vyzvali, aby jim předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. 'Její výsledek byl pozitivní -1,78 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 1,85 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal se k požití dvou dvanáctistupňových piv a tří odlivek slivovice. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval', uvedla mluvčí D. Čírtková. Policisté mu namístě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Sedmadvacetiletý mu je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)