Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Žlutý pes Ondřeje Hejmy v úterý odpoledne na jihlavském náměstí

Koncert kapely Žlutý pes proběhne v úterý 21. září na jihlavském Masarykově náměstí od 17 hodin. Vstupné je pro veřejnost zdarma, akci pořádají Trikolora, Svobodní a Soukromníci (TSS).
'Loni, v září 2020, byl stejný jihlavský koncert Žlutého psa na mnoho měsíců posledním živým hudebním vystoupením v celé republice', řekl Regionalistu organisátor a leader krajské kandidátky TSS pro říjnové volby na Vysočině Jan Tesař. Jak upřesnil, i přes úřední a hygienické překážky, které tehdy pořádání jihlavského koncertu provázely, se pořadatelé nedali odradit a koncert uskutečnili. 'Museli jsme tehdy například zajistit lavice a místenkové sezení a splnit mnoho omezujících podmínek skrze hysterii kolem covid-19, nicméně nedali jsme se odradit ani hrozbami, že policie nebo hygiena koncert ukončí', vysvětlil leader Tesař.

Podle něho je tudíž úterní jihlavský koncert symbolický. 'Všichni máme právo žít a záleží jen na nás, zda nám toto právo za několik týdnů, podle výsledku voleb, nebude již definitivně ukradeno', uzavřel první muž TSS na Vysočině Jan Tesař s tím, že právě Trikolora, Svobodní a Soukromníci odmítají sanitární diktaturu zcela zásadně. A proto v každé vládě, ve které po těchto volbách případně na základě koaličních jednání budeme, zabráníme jejímu opakování stůj co stůj', slíbil leader TSS na Vysočině Jan Tesař.

Na odpolední akci na náměstí již od 14 hodin budou vystupovat například kapely Boonker či Autobus a k disposici bude i občerstvení. V rámci akce budou přítomni i předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková, leader Jan Tesař a předseda Svobodných Libor Ondráček.

Leo ŠVANČARA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)