Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Čokoládový Alfons Mucha, roboti i obří tužka v putovní expozici Muzea rekordů na veletrhu Svět knihy

Muzeum rekordů z Pelhřimova představí na veletrhu Svět knihy Praha „čokoládového Alfonse Muchu“! Ukázky obrazů jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarníků dokázaly z potravinářských hmot stvořit studentky Střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky. Jejich díla po zásluze získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili na mezinárodní soutěži CULINARY WORLD CUP 2014 v Lucemburku.
'Další zajímavostí bude robot Pepíno, kterého vystavíme ku poctě bratří Čapků. Ti před sto lety vymysleli pro divadelní hru R.U.R. slovo robot, které se poté celosvětově rozšířilo a včlenilo do ostatních jazyků', informoval Josef Vaněk z pelhřimovské agentury Dobrý den. Doplnil, že Pepínovu výrobu inspirovala robotí slečna Matylda, která pomocí autostopu dokázala za sedm dní najezdit po České republice 1718 kilometrů a v současné době putuje na výstavu EXPO DUBAI 2020.

Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet kreslení dvoumetrovou dřevěnou tužkou nebo využít fotokoutek s největším rámem vyrobeným z papírových ruliček.

'Putovní expozici pelhřimovského Muzea najdete od 23. do 26. září na stánku číslo P 104 na Výstavišti v Praze – Holešovicích, kde vám též s předstihem představíme stránky nového - již sedmého - vydání České knihy rekordů', dodal J. Vaněk.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)