Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl věci za čtyřicet tisíc, krádež úhlové brusky

Neznámý zloděj se vloupal v době od sobotního dopoledne 18. září do nedělního rána v obci Zbilidy na Jihlavsku do neuzamčené garáže, ze které ukradl křovinořez, motorovou pilu a štípačku dříví. Při krádeži způsobil předběžně vyčíslenou škodu za necelých čtyřicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Neznámý zloděj se vloupal ze soboty 18. září na neděli v ulici Komenského do dílny v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Krádeží úhlové brusky způsobil majiteli škodu asi dva tisíce korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test na drogy byl pozitivní a druhý řidič má vyslovený zákaz
Policisté z Kamenice nad Lipou zastavili v pondělí 20. září řidiče, u něhož test na drogy vykázal pozitivní výsledek, a druhého, který za volant usedl v době zákazu.
Kolem půl desáté dopoledne kontrolovala policejní hlídka v Žirovnici na Pelhřimovsku osobní auto Škoda. V rámci kontroly se dvaadvacetiletý řidič podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Devětadvacetiletého muže, který řídil vozidlo Peugeot, zastavili policisté kolem páté hodiny odpoledne na silnici druhé třídy u Bohdalína na Pelhřimovsku. Provedená lustrace ukázala, že muž má vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do poloviny roku 2023. Policisté mu další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Test byl u řidiče pozitivní na amfetamin
Policisté zastavili v pondělí 20. září krátce po osmé hodině ráno v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 20. září zastavili policisté po desáté hodině večer řidiče vozidla VW Polo, který jel po silnici ve směru z obce Pálovice na Jemnici na Třebíčsku. 'U jednadvacetiletého řidiče zjistili pozitivní hodnotu na ovlivnění návykovou látkou, test byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu, je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)