Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výstavba nového pasivního pavilonu v pelhřimovské nemocnici úspěšně pokračuje

Pasivní novostavba pavilonu v areálu nemocnice v Pelhřimově roste jako z vody. Aktuálně tam probíhají práce na železobetonových monolitických konstrukcích, které by měly být hotové nejpozději na začátku října letošního roku. Uvedla to mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.
Poté začnou stavebníci s montáží střechy a následovat bude osazení spojovacích krčků. Jako první bude vybudován v polovině října nadzemní krček vedoucí do budovy, ve které sídlí například oddělení dlouhodobě nemocných. Jeho délka bude třináct metrů.

„Následně přijde na řadu instalace krčku do stravovacího provozu a jako poslední bude zhruba v polovině listopadu osazen dvoupatrový spojovací krček o délce třiačtyřiceti metrů vedoucí do pavilonu akutní medicíny', informoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Kromě nosné konstrukce obvodových stěn, jader a stropů řemeslníci pracují na hrubých rozvodech vzduchotechniky, elektřiny a topení a v prvním nadzemním podlaží finišují s hrubými rozvody medicinálního plynu. Dále staví sádrokartonové příčky v prvním, druhém a třetím nadzemním podlaží a provádí hydroizolace střešního pláště.

Foto: horní obrázek: stavba
dolní obrázek: vizualizace

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)