Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Jihlavska, obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy muž distribuoval dalším lidem na území Telče přibližně od začátku roku. Zájemci si od něho pervitin kupovali, někdy drogu poskytl zdarma k okamžitému užití. Pervitin předal zájemcům v několika desítkách případů. Kriminalisté na základě operativního šetření muže vypátrali a zahájili jeho trestní stíhání, případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Vloupání do chalupy
Policisté prověřují případ vloupání do rekreační chalupy v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku. K činu došlo v době od poloviny srpna do středy 22. září. 'Pachatel vnikl na pozemek u chalupy a následně do interiéru, odkud ukradl mimo jiné hodiny a nádobí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes tři tisíce korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté z Chotěboře případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli pátrají.

Opilá žena bourala
Ve středu 22. září havarovala s autem sedmatřicetiletá žena, která policistům nadýchala 1,98 promile. Nehoda se stala před osmou hodinou večer u Černovic na Pelhřimovsku. 'Žena jela s vozem Fiat po silnici druhé třídy ve směru od obce Mlýny směrem na Černovice. Při průjezdu zatáčkou vyjela mimo komunikaci, kde se následně vozidlo převrátilo', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Naměřená hodnota alkoholu v dechu činila 1,98 promile. Ženu s podezřením na lehké zranění transportovali záchranáři na ošetření do nemocnice. Svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Havárie motocyklistky
Ve středu 22. září jela po sedmé hodině ráno osmnáctiletá řidička s motocyklem Keeway po silnici ve směru od Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíč. 'Vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky vyjela mimo vozovku do silničního příkopu, kde havarovala. Při dopravní nehodě se řidička zranila a záchranáři ji převezli na ošetření do třebíčské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u řidičky požití alkoholu vyloučili. Místo havárie ohledali a zadokumentovali. Na motocyklu vznikla škoda za přibližně deset tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku
Ve středu 22. září zastavili policisté v Třebíči po deváté hodině dopoledne řidiče vozidla Audi, který jel po ulici Rafaelova. 'U devatenáctiletého muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu, je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří', uvedla Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 22. září zastavili policisté řidiče vozidla Renault, který jel kolem páté hodiny odpoledne po silnici u obce Vysoké Studnice na Jihlavsku. 'U sedmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,65 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a přišel o řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Alkohol za volantem
Policisté kontrolovali ve středu 22. září kolem půl sedmé večer v ulici Sázavská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Mitsubishi. 'V rámci kontroly se dvaapadesátiletý řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,42 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)