Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Víkend očima záchranářů: nehody motorkářů, asistence při likvidaci munice i požár

Během prvního říjnového víkendu uskutečnili záchranáři na Vysočině bezmála 300 výjezdů, při kterých ošetřili 252 pacientů. Téměř jednu čtvrtinu všech výjezdů tvořily úrazy.
Na žádost Policie ČR byla v neděli dopoledne vyslána posádka z Nového Města na Moravě do
obce Vlachovice z důvodu zajištění místa při deaktivování velkého množství válečné munice.
Jednalo se o desítky ručních granátů a rozněcovačů, které bylo nutné na místě řízeným odpalem zlikvidovat. Likvidace proběhla beze škody na zdraví a majetku osob i všech zúčastněných složek IZS.

V neděli zasahovali záchranáři u dvou vážných dopravních nehod motorkářů, které od sebe dělilo jen několik málo minut. K jedné z nich došlo krátce před patnáctou hodinou na Žďársku, kam operátorky tísňové linky 155 vyslaly kromě pozemní posádky z Bystřice nad Pernštejnem i vrtulník LZS z Jihlavy. Řidič motocyklu naštěstí utrpěl lehčí zranění, se kterými byl následně převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě.
Přímo z místa události byla letecká posádka odvolána k další dopravní nehodě motorkáře, ke které došlo kolem třetí hodiny odpoledne na Třebíčsku. Jako první byly na místě pozemní posádky z Třebíče (RZP+RV), které vážně zraněného pacienta zajistily a připravily k leteckému transportu do traumacentra v Brně.

V noci z neděle na pondělí, krátce po jedné hodině ráno, přijalo operační středisko ZZS KV
informaci o požáru bytu na Jihlavsku. Posádky z Jihlavy a Telče ošetřily na místě události dvě
osoby, z nichž jedna utrpěla těžká zranění. Na pomoc byl proto dovolán vrtulník letecké
záchranné služby z Brna, který pacientku transportoval na popáleninovou kliniku. Druhá osoba byla převezena do nemocnice v Jihlavě.

Petr JANÁČEK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)