Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: sedmapadesátiletý cyklista nadýchal přes 3,5 promile; opilec musel opustit byt; krádež kola za 13 tisíc

Sedmapadesátiletý cyklista, který jel v neděli 3. října kolem půl sedmé večer mezi obcemi Závidkovice a Světlá nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, nadýchal policistům 3,55 promile alkoholu. Muž měl nekoordinované pohyby a nesrozumitelně komunikoval. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Dále je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilého muže policisté vykázali z bytu
V sobotu 2. října přijali policisté v Jihlavě před druhou hodinou ráno oznámení o fyzickém napadení, ke kterému došlo v bytovém domě v ulici Havlíčkova. 'Policisté na místě zjistili, že v bytě napadl čtyřiatřicetiletý opilý muž svoji partnerku. Žena neměla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Opilého muže policisté zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,93 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Dále na základě šetření a shromážděných informací rozhodli o vykázání agresivního muže ze společného obydlí.

Krádež jízdního kola
Policisté pátrají po zloději, který mezi sedmou hodinou a půl osmou večer v sobotu 2. října u prodejny obchodního řetězce v ulici Nádražní v Pelhřimově ukradl jízdní kolo. 'Jednalo se o jízdní kolo GT černé barvy se žlutozeleným nápisem, které majitel před prodejnou zabezpečil zámkem. Pachatel však zámek překonal, kolo odcizil, čímž majiteli způsobil škodu kolem třinácti tisíc korun', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Havárie motocyklu
V neděli 3. října krátce před třetí hodinou odpoledne havaroval mezi obcemi Hluboké a Veselí na Žďársku šestačtyřicetiletý motorkář na motocyklu Yamaha. 'Muž jel po silnici třetí třídy, přičemž při projíždění zatáčkou dostal smyk a vyjel mimo komunikaci. Řidič byl s podezřením na lehké zranění zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem šedesáti tisíc korun.

Motorkář utrpěl po nehodě těžké zranění
V neděli 3. října jel před třetí hodinou odpoledne u obce Štěměchy na Třebíčsku řidič motocyklu Suzuki ve směru od Třebíče. 'Při projíždění zatáčky nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde narazil do oplocení zahrady. Při havárii došlo ke zranění motocyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do brněnské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vznikla škoda za přibližně padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Muž utrpěl po střetu aut zranění
V neděli 3. října došlo před druhou hodinou odpoledne v Jihlavě na křižovatce ulic Palackého a Husova k dopravní nehodě. 'Řidič automobilu Subaru jel ve směru od ulice Jiráskova a vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici jelo vozidlo Seat, do kterého narazil. Při nehodě došlo ke zranění řidiče Subaru a spolujedoucí z vozidla Seat, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda padesát tisíc korun. Řidič automobilu Subaru se dopustil přestupku na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pátek 1. října zastavili policisté po jedenácté hodině večer řidiče vozidla Chevrolet, který jel po silnici v lokalitě u obce Zborná na Jihlavsku. 'U osmačtyřicetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,78 promile alkoholu, obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Následující den sdělil policejní inspektor muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v pátek 1. října krátce před desátou hodinou večer v ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)