Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Nový jihlavský festival odstartují Mucha a Baumaxa

V sobotu 9. října se v jihlavském prostoru DIOD a v jeho nejbližším okolí odehraje první ročník festivalu Mumraj. Mezi pozvanými umělci je extravagantní Mucha, folkpunková legenda Xavier Baumaxa a kytarový mág Zdeněk Bína z kapely -123 minut. Část programu, včetně dvou koncertů a dvou divadelních představení pro děti, bude pro všechny návštěvníky zdarma.
Festival Mumraj se odehraje nejen v Diodu, ale také v jeho nejbližším okolí. Pokud bude hezky, program odstartuje už ve 14.30 hodin ve Smetanových sadech loutkovým divadlem Basta-Fidli principála Pepina Von Dráčka. Ten přiveze rovnou dvě pohádky, Princezna z obrázku začne ve 14.30 a od 16.30 hodin bude pohádka O námořníku Čepičkovi. V případě nepříznivého počasí se pohádky odehrají uvnitř v sokolské tělocvičně.

Hudební program odstartuje v 15.30 hodin jihlavská funková kapela Funkin´ Your Soul a pokud bude hezky, opět se bude hrát venku před Diodem. Uvnitř Diodu se pak začne hrát v 17.30 hodin, kdy hlavní program odstartuje kytarový mág Zdeněk Bína z kapely -123 minut. Vrcholem večera pak bude koncert pravověrného folkového pankáče Xaviera Baumaxy, který začne v 19.30 hodin a hned po něm festival vyvrcholí vystoupením extravagantní písničkářky Muchy s kapelou.

Smyčcový kvartet vystřídá kytarový večírek

V mezičase zahraje také popcoverové smyčcové kvarteto Sotus a po hlavním koncertu bude pokračovat kytarový večírek v sokolské kavárně Sokolovna. „Upřímně doufáme, že se první ročník festivalu Mumraj vydaří. Rádi bychom v Jihlavě vytvořili společenství, které bude mimo tohoto festivalu v příštích letech rozžívat různá místa v Jihlavě koncerty, divadly a jinými zajímavými akcemi,“ uvádí Vojtěch Kolář z nově vzniklého spolku Poprask, který festival pořádá. „Těšíme se a pevně věříme, že tohle nebude naše první a poslední akce.“ Předprodej vstupenek na hlavní program probíhá online na GoOutu. K dispozici budou také na místě.

ČASOVÝ PROGRAM AKCE:

14:30 Divadlo Basta Fidli – Princezna z obrázku (Smetanovy sady nebo Tělocvična Sokol)

15:30 Funkin Your Soul (DIOD)

16:30 Divadlo Basta Fidli – O námořníku Čepičkovi (Smetanovy sady / Tělocvična Sokol)

17:30 Zdeněk Bína (-123 minut) (DIOD)

19:00 Sotus Kvartet (DIOD)

19:30 Xavier Baumaxa (DIOD)

20:30 Mucha (DIOD)

22:00 Kytarový večírek (Café Sokolovna)

Vojtěch KOLÁŘ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)